Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKREDİ ÇEKMEK İSTEDİ KABUSU YAŞADI

KREDİ ÇEKMEK İSTEDİ KABUSU YAŞADI

Aracını yenilemek için kredi başvurusunda bulunan 57 yaşındaki Hasan Süngü, telefon dolandırıcılarına 45 bin 500 TL’sini kaptırdı.

Kapaklı’da ikamet eden Hasan Süngü isimli vatandaş, geçtiğimiz hafta aracını yenilemek için emekli maaşını aldığı bankaya mobil olarak kredi başvurusunda bulundu. Başvurusunun ardından kendisini arayan telefon dolandırıcılarına inanan Hasan Süngü, kimlik bilgilerini ve telefonuna gelen onay mesajlarını dolandırıcılara söyledi. Telefonu kapattıktan sonra hesabından 45 bin 500 TL havale edildiğini gören Süngü, dolandırıldığını anladı.

“DOLANDIRICILAR KREDİMİN ONAYLANDIĞINI SÖYLEDİ”

Olayı anlatan Hasan Süngü, “Çalıştığım bankanın mobil uygulaması üzerinden 100 bin TL kredi talebinde bulundum. Daha sonra H.K. adlı bir kişi beni arayarak kredimin onaylandığını fakat birkaç işlem yapılması gerektiğini söyledi. Kimlik bilgilerimi ve telefonuma gelen onay mesajlarını bu kişiye söyledim. Mobil uygulamaya tekrar girdiğimde kredi kartı limitimin 20 bin TL’ye çıktığını ve bu tutarın H.K.’nın hesabına havale yapıldığını gördüm. Ayrıca ön onayda bekleyen 25 bin TL’lik kredimin de bu şahsın hesabına yattığına dair telefonuma mesaj geldi.” dedi.

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Dolandırıldığını anlayınca bankanın genel merkezini aradığını söyleyen Süngü, “Bankanın genel merkezini aradığımda hesabımdan çıkan paranın H.K. adlı bir şahsa yattığını ve bana gelen mesajların onay mesajı olduğunu öğrendim. Hesap ekstrelerim ile birlikte savcılığa giderek H.K.’dan şikayetçi oldum. Hiç görmediğim bir para bu. Ödeyecek gücüm yok.” ifadelerini kullandı.

Kapaklı Gazetesi

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR