KOLAYA KAÇMADILAR ÜRETİYORLAR! « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

30 Mart 2023 - 21:08

KOLAYA KAÇMADILAR ÜRETİYORLAR!

KOLAYA KAÇMADILAR ÜRETİYORLAR!
Son Güncelleme :

07 Nisan 2020 - 11:51

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda ülkemizde de etkisini gösteren Korona Virüsünün ilimizde yayılmaması için gerekli tedbirleri almaya devam ediyor.

Marketlere, otobüslere, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlere maskesiz giriş yasaklandı. Yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi maskesiz vatandaşı otobüse alınmayacağını duyurdu. Vatandaşın ulaşım hakkının kısıtlanmaması için vatandaşlar belediyenin ücretsiz maske dağıtmasını talep etmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından alınan maske yapım makinesi ile Tarımsal Hizmetlere bağlı Toptancılar Sitesinin atölyesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından maske üretimine başlandı.

Üretim Atölyesini ziyaret eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ilk etapta günde 5 bin adet maske üretimi yapılacağını belirterek “Ürettiğimiz maskeleri Sağlık İl Müdürlüğüne ücretsiz olarak vereceğiz. Maskeler sağlık İl Müdürlüğü tarafından steril edildikten sonra halkımıza ve personelimize dağıtılacak. İhtiyaç olduğu takdirde günlük kapasitemizi 15 bine kadar çıkaracağız “ dedi.

ERTAN GENCE