Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKaldırımları İşgal Eden Tezgahlar Kaldırıldı

Kaldırımları İşgal Eden Tezgahlar Kaldırıldı

Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, pazar yeri dışında açılan ve sonrasında kaldırımlara koyularak kaldırım işgaline sebep olan başta pazarcı tezgahları olmak üzere tüm tazgahları kaldırdı. Başkan Yüksel, yaya kaldırımlarını halkın kullanımına engel teşkil edecek şekilde kapatan veya işgal eden sorumlular hakkında işlem yapacaklarını söyledi.

Süleymanpaşa’da, vatandaşların sıklıkla şikayet ettiği konuların başında gelen kaldırım işgalleriyle ilgili, Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta ekiplerini denetimlerini arttırdı.
Kaldırım işgallerine izin vermeyen ekipler, pazar alanı dışında kurulan ve pazar toplandıktan sonra kaldırımlara konulan tezgahları bulundukları yerden kaldırdı.
Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kaldırım işgallerine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Yüksel, “Çalışmalar kapsamında tüm işletmecilerimizi ve esnaflarımızı uyarıyoruz. Kaldırımların, yayaların kullanımı dışında bir amaçla kullanılmasına müsade etmeyeceğiz. Bu çerçevede bugün pazar yeri dışında kurulan ve sonrasında yaya kaldırımlarına konulan tezgahların sahiplerine dün itibariyle gerekli uyarılar resmi olarak yapıldı. Tezgahlarını kaldırımlardan kaldırmayan pazarcılarımızın tezgahları Zabıta ekiplerimizce kaldırıldı.” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR