Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKALDER'DEN BÜYÜKŞEHİR'E 5 YILDIZ

KALDER’DEN BÜYÜKŞEHİR’E 5 YILDIZ

Hizmetlerde kalite standardını her geçen gün yükselten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılında başarılarını Türkiye’de sadece birkaç belediyenin sahip olduğu Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı modelinde Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi ile taçlandırdı.

Türkiye Kalite Derneği Tarafından Değerlendirildi

Kısa süre içerisinde kurumsallaşmasını tamamlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE), kalite, çevre, iş sağlığı güvenliği, gıda güvenliği yönetim sistemleri gibi alanlarda sertifika aldı. Ayrıca vatandaş memnuniyeti ve bilgi güvenliği sistemini kurdu. Kısa adı EFQM olan Avrupa Kalite Vakfı’nın modelini 2017 yılında uygulamaya geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 2018’de Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi almaya hak kazanmıştı.

Bürokratik Aksaklıklara Mahal Verilmedi

Salgının zorlayıcı etkilerinin her alanda hissedildiği 2020 yılında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Kurumsal Mükemmellik Şube Müdürlüğü koordinasyonunda oluşturulan verimli çalışma programı sayesinde bürokratik aksaklıklara mahal verilmeden hızlı bir şekilde kurumsal mükemmellik çalışmaları gerçekleştirildi ve başvuru dokümanı hazırlandı. Değerlendirme görüşmelerine 3,5 gün gibi kısa bir sürede 77 toplantıda 160 personel ile çevrimiçi ortamda katılım sağlandı. Yoğun bir çalışma içerisinde geçen süreç, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesinin alınmasıyla sonuçlandı.

Önemli Kriterler Başarıyla Yerine Getirildi

Avrupa Kalite Vakfı tarafından belirlenen standartların Türkiye Kalite Derneği’nce değerlendirildiği süreç kapsamında, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin politika ve stratejileri, çalışanların bilgi birikimleri ve yetkinlikleri, çalışanlar ile kurum arasında diyalog, kurum dışı işbirliklerinin yönetilmesi, finansal kaynakların yönetimi, binalar, donanım, malzemelerin yönetimi ve vatandaşlara sunulan hizmetlerle ilgili performans göstergeleri gibi birçok konu değerlendirmeye tabi tutuldu.

 ‘’Bu Standartlara Gelmek Bizler İçin Büyük Gurur’’

Türkiye Kalite Derneği tarafından düzenlenen ödül töreni salgın tedbirleri kapsamında çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi. Ödül töreninde açıklanan sonucu değerlendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet kalite standardının Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız belgesine layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Albayrak, “Bu başarıyı elde etmemizde katkısı bulunan tüm Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Üstün performansta sınırın olmadığının bilinciyle hizmet kalitemizi her gün daha da yükseltmeye ve büyük ailemiz olarak gördüğümüz Tekirdağ halkına her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir belediyemizin bu ödüle layık görülecek duruma gelmesi hem bizler hem de tüm kentimiz adına gurur verici” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR