Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKAHRAMANLARI DUVARINDA YAŞATIYOR

KAHRAMANLARI DUVARINDA YAŞATIYOR

Tekirdağ’da inşaat, kantin ve kız öğrenci yurdu işletmeciliği yapan Albayraklar işlettikleri kantinin duvarına kahramanların resmini çizdirdi.

Tekirdağ’ın köklü hizmet firmalarında biri olan Albayrak şirketi Tekirdağ’da kantincilik, inşaat ve öğrenci yurdu hizmetleri veriyor. Uzun yıllar şehir merkezinde Tuğlalı Park’ta çay bahçesi hizmeti hastane ve okul kantini hizmetleri veren firma uzun yıllar kazandığı tecrübesini Türkiye’nin en büyük kantinlerinden biri olan araştırma hastanesi kantini ile devam ettiriyor.

GÖREN FOTOĞRAF ÇEKTİRİYOR

Şirket Sorumlusu Enes Albayrak kantin duvarına Mustafa Kemal Atatürk, Ömer Halisdemir, Eren Bülbül, Nene Hatun, Fethi Sekin, Gaffar Okkan, Sabiha Gökçen ve Zübeyde Hanım’ın resimlerini kantin duvarına çizdirdi. Hastaneye gelen vatandaşlar duvar önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyor.

Resimler Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri Neslihan Çelik, Sedanur Yıldız tarafından yaklaşık 10 günde çizildi.

ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİLER

Albayrak, “Bizlere cennet vatanımızı emanet bırakan Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ona can veren Zübeyde annemizi, darbenin seyrini değiştiren Ömer Halis Demir’i bombalı teröristlere kurşunu bitince vucudunu siper eden Fethi Sekin’i gençliğinin baharında hainleri yakalatmak için canından olan Eren Bülbül’ü Diyarbakır halkına zulmedeni yakarım diyerek kardeşliğimizi pekiştiren Gaffar Okan’ı topu tüfeği olmasa bile vatan savunması yapan Nene Hatun’u ilk Türk Kadın Pilotumuz Sabiha Gökçen’i bu şekilde anmak istedik. İşletmemizin duvarlarına resimlerini çizdik. Olumlu tepkiler aldık. İnsanların önünde fotoğraf çektirip sosyal medyada kahramanlarımızı yad etmesi bizleri menmun ediyor. Onlar gözlerini kırpmadan bu vatan uğruna can verdiler. Hepsini rahmetle anıyoruz” dedi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR