Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“KADİR AĞABEYİMİ ÇOK SEVİYORUM”

“KADİR AĞABEYİMİ ÇOK SEVİYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Günaydın Tekirdağ Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile arasına fitne sokmaya çalıştıklarını söyledi.

FİTNE SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Ben Kadir ağabeyi gerçekten çok seviyorum. Bizim tartışmalarımız bir şeyin en iyisini yapmak için. Bizim tartışmalarımızda ne onun ne de benim dünya menfaatim var. Ama bazen işin içine siyaset giriyor. Birkaç gündür duyuyorum. Kadir Başkanıma jest amaçlı yaptırdığım otoparkın üstüne koyulan çiçekleri  kaldırın demişler. Kadir Başkanımla arama fitne sokmak için dedikodu yapıyorlar. Ben Kadir Başkanımla kavga etmem. Haddime de değil. Yaşça benden çokta büyük. Saygısızlık asla yapmam. Sadece tartışmalarımız daha güzel bir Süleymanpaşa olması için. Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak projelerin gelmesi için mücadele ediyoruz. Kadir Başkanımda bazen aynısını yapıyor.

“ÇÖP SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYORUZ”

Çöp konusunda yeni sözleşmeyi bugün imzalıyoruz. Ana ihale birkaç ay içerisinde imzalanacak. Biz göreve geldiğimiz zaman 500 bin TL civarındaydı üzerine artı mazot ekliydi anlaşmada. Bu da 800 bin TL’yi buluyordu. Mazotta gördüğümüz usulsüzlükten dolayı iptal ettik. Şimdi yaptığımız ihalede mazot içinde 650 bin TL’yi buluyor. Ana ihaleye çıktığımızda biraz daha rahatlayacağız. Bugün sözleşmesi imzalanıyor. Ayın 1’inde inşallah çöp sorunu ortadan kalkacak inşallah. Çöplerin toplanmasıyla ilgili ana sorun kullanılan malzemelerin sorun çıkartması. Yeni nesil çöp konteynırları aslında çok doğru proje. Ama teknolojinin alt yapısı buna tam hazır olmadığı için yeterli gelmiyor. Firmaya ceza üstüne ceza yazıyoruz. Ama müdahale edemiyorduk. Çok şükür çöp sorununu da ortadan kaldırıyoruz. Milletimi mahcup etmeyeceğim. Ekibimle birlikte iyi bir şekilde çalışıyoruz.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR