Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASET“KADIN DOSTU BELEDİYE OLACAĞIZ!”

“KADIN DOSTU BELEDİYE OLACAĞIZ!”

Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, kadınlarla ilgili yaptığı açıklamada kadınların toplumun baş tacı olduğunu hatırlatırken, kadınlara gerekli fırsat ve imkanların sunulmasının belediyenin de görevleri arasında olduğunu vurguladı.

 Bulundukları her alana ayrı bir anlam ve güç kazandıran kadınların önemini dile getiren AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Kadınlarımızın ne kadar güçlü, başarılı ve azimli olduklarını en başta kendi ailemdeki kadınlardan dolayı çok iyi biliyorum. Bu gücü, bu potansiyeli desteklemek bizim en önemli görevlerimizdendir. Kadınların ev ve aile yaşantıları dışında sosyal, ekonomik, siyasal, sanatsal tüm alanlarda aktif rol oynayabilmelerinin önünü açmalıyız. Yaptığım ziyaretler ve görüşmelerden çıkardığım sonuç da kadınlarımızın bizden bunu beklediği yönünde oldu.” dedi.

Mestan Özcan, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlar için yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili olarak da açıklamalarda bulunurken sözlerine şöyle devam etti: “Çalışan kadınları her zaman destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Hangi alanda olursa olsun verdikleri emeğin bizim için değeri çok büyük. Bu sebeple Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik projeler üreteceğiz. Ev-aile yaşantıları ve üstlendikleri sorumluluklar dolayısıyla çalışma hayatından uzak kalmış durumda olan kadınları da ekonomiye katmak amacıyla bir sistem geliştiriyoruz. Evlerde yapılan el işi ürünlerden tutun, annelerimizin yaptığı gibi çeşitli gıda ürünlerine kadar aslında tüm kadınlar sürekli üretim yapıyorlar. Büyükşehir Belediyesi olarak onları destekleyebiliriz diye düşündük. Bir platform kuracağız, el emeği olan ürünlerin tümünü markalaştırarak satacağız ve kadınlarımızın bundan ekonomik kazanç elde etmesini sağlayacağız. Bu ürünlere tüm Türkiye’den hatta Avrupa’dan yoğun talep olacağı konusunda gözlemlerimiz oldu ve çok başarılı olacağımızı düşünüyorum.”

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, “Kadınlarımızın sorunlarını, dertlerini, taleplerini dinliyorum ve hepsi için çalışmalar yapıyoruz. Haksızlığa, eşitsizliğe, ayrımcı uygulamalara karşı her zaman dik duran ve mücadele eden tüm kadınların yanındayım.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR