Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM‘KADIN BİZİM BAŞ TACIMIZDIR’

‘KADIN BİZİM BAŞ TACIMIZDIR’

Tüm dünyada her yıl Kasım ayının 25’inde kutlanan Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Kapaklı’da da bir dizi etkinliklerle kutlandı. Kapaklı Belediyesi Kadın Aile Müdürlüğü tarafından devam eden Turistik ve Hediyelik Eşya kursiyerlerinin birbirinden farklı el emeği göz nuru ürünleri Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, kurs öğretmeni Esma Korkmaz ve kursiyerlerine verdikleri emek için teşekkür ederek, sergilenen el işi ürünlerini çok beğendiğini kaydetti. Başkan Çetin, turuncu eldiven ve turuncu maske takarak kadına şiddete karşı farkındalık oluşturdu.

‘KADIN BİZİM BAŞ TACIMIZDIR’

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki serginin ardından Kazak Gölü yolu üzerindeki boş alana fidan dikimi töreni gerçekleştirildi. Başkan Çetin, yaptığı açıklamada, “Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde Kadın Aile Müdürlüğümüz ile bir farkındalık ortaya koymak için bir dizi etkinlik yaptık. Kadın anadır, kadın eştir, kadın kardeştir velhasıl kadın bizim başımızın tacıdır. Tüm kadın mesai arkadaşlarımızla birlikte kadına şiddete hayır diyoruz.’ dedi.

MASKE VE KALEM DAĞITILDI

Kadına yönelik şiddete farkındalık için Kadın Aile Müdürlüğümüz tarafından eski belediye meydanında kurulan stantta vatandaşlara ve belediye personeline farkındalığın sembol rengi turuncu maske ve tükenmez kalem dağıtıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR