Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMKADERİNE TERK EDİLEN BÖLGEYE CÜNEYT YÜKSEL EL ATTI

KADERİNE TERK EDİLEN BÖLGEYE CÜNEYT YÜKSEL EL ATTI

HABER: ERTAN GENCE

Tekirdağ’ın Karadeniz Mahallesi Dumansız Sanayi Bölgesinde kaçak harfiyat dökümleriyle mücadele eden Süleymanpaşa Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı.

Yıllardır kaderine terk edilen ve unutulan Dumansız sanayi bölgesine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel el attı. Bozuk yolları ve kaçak döküm yapan firmalarla mücadele eden Cüneyt Yüksel resmen harekete geçti.

İlk olarak Dumansız Sanayi Bölgesi’nden Muratlı caddesine çıkılan yolda çift yön olarak kullanılan yolda dökülen kaçak hafriyatlar hem yerinden kaldırarak tek yöne döndürülüyor hem de yol daha kullanılır hale getiriliyor. Ayrıca kaçak döküm yapan firmalarla da mücadele eden Süleymanpaşa Belediyesi bölgenin neredeyse her noktasına kameraların montajları yapmaya başladı. İnşaat molozlar atıklarını döküm sahalarına dökmek yerine dumansız sanayi bölgesinde boş bulduğu yere kaçak olarak döken firmalar kameralar ile tespit edilerek ağır cezai işlem uygulanacak.

Bu şekilde firmalar atıklarını hem döküm sahalarına dökecek ve hem de çevre kirliliğinin de önüne geçilecek.

Ayrıca TOKİ’nin yanındaki yollardan sökülen malzemeleri kırarak geri dönüşüme kazandıran Cüneyt Yüksel temel malzeme olarak kullanmaya başladı. Bu şekilde israfında önüne geçerek tasarruf yapan Yüksel, TOKİ’nin önündeki rezil görüntüyü de ortadan kaldırmış oldu.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR