Pazar, Mart 3, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenel“JET HIZIYLA YAPILIYOR”

“JET HIZIYLA YAPILIYOR”

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin son durumu ile ilgili Tekirdağ Günaydın Gazetesine özel açıklamada bulundu.

2020 OCAK AYINDA AÇILIYOR

İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, “Şuanda vatandaşlarımızın en çok yakalandığı hastalık grip. Gribal salgın yok. Mevsimde ne varsa o var.  Bu konuda Tekirdağ’da yoğun bakım ünitelerini etkili kullanıyoruz. Mağdur vatandaşımız yok. Hiçbir hasta vatandaşımız sıra beklemiyor şuanda. Sağlık hizmetlerimizi en yukarıya çekmeye çalışıyoruz. Ayrıca Şehir Hastanemiz jet hızıyla yapılıyor. 2020 yılında ocak ayında açılacak inşallah. Sorun sıkıntı yok. Gece gündüz, hafta sonu da dahil çalışıyorlar” dedi.

DEVLET HASTANELERİ TAŞINACAK

Çevre bağlantı yolları ile ilgilide bilgi veren Cengiz Becerir, “Şuan ki mevcut devlet hastanelerimiz taşınacak. Daha sonra Sağlık Bakanlığı kararlarını verir. Devlet hastanesi 3 kısımdan oluşuyor. Belki bir tanesi kalabilir. Kanser hastanesi yada fizik tedavi merkezi olarak devam edebilir.  Ama devlet hastaneleri yeni yapılan Şehir Hastanesine taşınacak. Şuanda şehir hastanesine ulaşım ile ilgili Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarda devam ediyor. Çevre bağlantı yolları ile ilgili çalışmalar yapılacak. Köprü yapılacak” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR