İYİLİK PAKETLERİ HAKKARİ’YE UĞURLANDI « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 19:03

İYİLİK PAKETLERİ HAKKARİ’YE UĞURLANDI

İYİLİK PAKETLERİ HAKKARİ’YE UĞURLANDI
Son Güncelleme :

09 Aralık 2020 - 14:53

Tekirdağ’da İYİ Parti üyesi kadınlar, Hakkarili dar gelirli ailelerin çocuklar için atkı, bere ve eldiven örüyor. Evlerinde ve parti binasına gelerek örgü ören kadınların yaptığı el emeği ürünler paketlenerek, Hakkari’deki çocuklara gönderildi. İYİ Parti Hakkari İl Başkanlığı’na gönderilen paketler köy çocuklarına ulaştırılacak.

NAKDİ YARDIMLARLA KIŞLIK KIYAFET ALDILAR

İYİ Parti Tekirdağ İl Sosyal Politikalar Başkanlığı öncülüğünde, “En batıdan en Doğu’ya İYİ’lik köprüsü, Hakkari’nin minik kalpleri üşümesin” kampanyası başlatıldı. İYİ Parti’li kadınlar evlerinde ve parti binasından çocuklar için atkı, bere ve eldiven ördü. Örülen ürünler poşetlenerek toplandı. İlçe teşkilatlarının destek verdiği kampanya çığ gibi büyüdü. Ayrıca partililer kendi aralarında topladığı paralarla da çocuk montu, eşofman takımı, ayakkabı, kazak alındı.

PAKETLER HAKKARİ’YE GÖNDERİLDİ

İYİ Parti Tekirdağ İl Sosyal Politikalar Başkanı Büşra Atalay, kampanyayla ilgili verdiği bilgide, kadınların kampanyaya büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Kış geldi, havalar da hızla soğuyor. Kış aylarında en korumasız olanlar çocuklarımızdır. Bu nedenle İYİ Parti ailesi olarak imkanı olmayan çocuklarımıza yönelik atkı bere örme kampanyası başlattık. Bizler sıcak evlerimizde oturuyorken, üşüyen çocukları görmek bizlerin yüreğini dondurmaktadır. İYİ Partili üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Kısa zamanda binlerce atlı eldiven bere ördüler. Bununla da yetinmeyen arkadaşlarımız kendi aralarında topladığı paralarla kışlık kıyafet aldılar.” diye konuştu.

TEKİRDAĞ’IN İYİLİĞİ HAKKARİ’DE MİNİK YÜREKLERİ ISITACAK

İYİ Partili Büşra Atalay, iyiliği birlikte ördüklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “İl binamızda toplanan kışlıkları paketleyerek Hakkari İl Başkanlığımıza gönderdik. Burada il başkanlığımız köylerdeki çocuklara bunları dağıtacak. Tekirdağ’da iyi yürekli insanların karınca kararınca ördüğü kışlıklarla Hakkari’deki çocuklarımızın yürekleri ısınacak. Kardeşlik hukukunuz adına yapılan bu çalışmalara emeği geçen partililerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi.

Paketlerin uğurlama töreninde konuşan İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Başta Büşra Atalay hanımefendi olmak üzere partimizin iyi kalpli üyelerini tebrik ediyorum. İyilik projelerimiz devam edecek. Hakkari il başkanlığımız paketlerin dağıtımını gerçekleştirecek” dedi.