Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİYİ PARTİ ASKER SELAMINI ÇAKTI

İYİ PARTİ ASKER SELAMINI ÇAKTI

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı partilerinin kuruluşunun 2. yıldönümü dolayısıyla Tarihi Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

İYİ PARTİ’Yİ MİLLET İSTEDİ

İYİ Parti’nin kuruluşunun 2. Yılı münasebetiyle Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Buradaki törene Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, parti yöneticileri ve üyeler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından il ve ilçe başkanları çelenk koydu.

İYİ Parti’nin 2 yılı geride bıraktığını kaydeden İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Değerli katılımcılar bilindiği gibi partimiz 25 Ekim 2017 yılında kuruldu. Bugün 2. yılımızı kutluyoruz. Partimiz 2 yaşında olmasına karşılık fikirleri mazide olan atiyiz biz. Fikirlerimiz binlerce yıldır Tarihin imbiğinden süzülerek bu günlere gelmiştir. Fikirlerimizin kaynağı Orhun anıtlarıdır, Alparslan’dır, Fatih’tir, Büyük Atatürk’tür. Fikirlerimiz ve partimiz milletimizle birlikte sonsuza kadar yaşayacaktır.  İYİ Parti bir ajandadan, bir kariyer planından,  ya da küçük hesaptan doğmadı.  İYİ partiyi Millet çağırdı, millet istedi. İYİ Parti böyle kuruldu” dedi.

İNSANIMIZA MORAL OLACAĞIZ

Türk milletine layık olmak için mücadele ettiklerini söyleyen Alkaya, “Kavganın, ötekileştirmenin, iftiraların sıradan dil halini aldığı siyasetimize yeni bir ruh yeni bir soluk getirip, Türk insanını geçmişte olduğu gibi yeniden kardeşlik ruhuna kavuşturacağız. Geleceğin Türkiye’sinin şekillendiği, umutların yeşerdiği, hikâyelerin anlatıldığı, aşkların, sevdaların, merhametin, adaletin, bilimin, felsefenin, irfanın ve sanatın yeniden yeşerdiği cennet vatanımızı ve onun üzerinde mutlu Türk milletinin layık olduğu bir yönetim ve geleceğe emin bakan insanımıza moral olacağız” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİN UMUDU OLACAĞIZ

Gençlere umut olmak için yola çıktıklarını kaydeden Alkaya, “Partimiz bir cesurlar hareketidir. Partimiz, Türkiye’nin susan dilini, kararan yüzünü, mutsuzlaşan analarının ve umudu kaybolan gençlerinin umudu olacağız. İYİ Parti olarak ülkenin sorunlarını adaletle, hukukun üstünlüğüyle, herkese eşit mesafede kalarak, liyakate önem vererek çözeceğiz. Bizi biz yapan değerlerin takipçisi olacağız. Değerlerimize küçük hesaplar uğruna zarar verenleri unutmayacağız. Türk çocuğuna Türküm demeyi yasaklayan Andımızın kaldırılmasında olduğu gibi” diye sözlerini tamamladı.

Alkaya’nın konuşmasının ardından anıt önünde hepbirlikte Andımız okunarak asker selamı verdi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR