Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİŞTE DUYGULANDIRAN VE GURURLANDIRAN MEKTUP!

İŞTE DUYGULANDIRAN VE GURURLANDIRAN MEKTUP!

 

Corona virüs (covid-19) salgını önlemleri kapsamında Süleymanpaşa ilçesindeki öğrenci yurduna yerleştirilen ve karantinaya alınan bir öğrencinin annesinin Vali Aziz Yıldırım’a mektubu hem gururlandırdı hem de duygulandırdı.

Coronavirüs salgınını önlemek amacıyla yurt dışından gelen öğrencileri Tekirdağ’ın Çorlu ve Süleymanpaşa İlçelerinde karantinaya alınmıştı. Tek oğlu olan bir annenin oğlunun rahat, temiz bir ortamda olduğunu öğrenmesinin ardından Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’a mektup gönderdi.

KORKUNÇ GÜNLERDE İÇİMİZ RAHATLADI

Anne mektubunda, “22 Mart 2020 pazar günü Toronto, Kanada – İstanbul uçuşuyla yurda dönen ve Süleymanpaşa Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alınan, 337 numaralı odada kalan kişinin annesiyim.

Türk Hava Yolları uçuşu iptal ettiği için Dışişleri Bakanlığımızın destekleriyle ve yazışmalarımızla boş dönmesi planlanan uçağa yolcular alındı. Bu 1.5 gün boyunca yaşadığımız stresi tarif etmem zor olur. İstanbul’a vardıklarında tabiiki karantinaya alınacaklarını biliyorduk ama nedir, nasıldır, ne olacak diye yüzlerle soru vardı aklımızda. Pazar gecesi oğlum odasına girince son derece temiz, yeni, pırıl pırıl bir yere yerleştiklerini, hatta Kanada’daki öğrenci yurtlarından 10 kat iyi olduğunu söyleyince içimiz biraz da olsun rahat etti. Her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak malzemenin odalarına bırakıldığını, çok ama çok iyi bakıldıklarını söyledikçe bizler de burada çok mutlu olduk. Bundan iyisi can sağlığı. Bir anne olarak tek çocuğumun çok iyi bakıldığını ve güvende olduğunu bilmek, yaşadığımız bu korkunç günlerde en önemli unsur.

Bu sabah yurdu aradım, onlara telefonda çok teşekkür ettim ancak bununla yetinmek istemedim ve yaptığınız her şey için size ve emeği geçen bütün ekibinize şükranlarımı sunmak istedim. Sağ olun var olun, iyi ki varsınız. Dünyanın yangın yerine döndüğü bu kötü günlerde karantina gibi böyle zor bir organizasyonun ağır koşullarının altından bu kadar mükemmel bir şekilde kalkmak, herkesin ve her ülkenin yapabileceği bir şey değil.  Sizden Allah razı olsun. En derin teşekkür ve saygılarımla.” Dedi.

Mektubun sosyal medyada yayınlanmasının ardından büyük ilgi görürken mektubu okuyan vatandaşlar hem gururlandı hem de duygu dolu anlar yaşadı.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR