Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİSMAİL FEHMİ CUMALIOĞLU ADINI KOYDULAR

İSMAİL FEHMİ CUMALIOĞLU ADINI KOYDULAR

AK Parti 7. Olağan İl Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bugün açacağı şehir hastanesinin ismini burada açıkladı.

Kongre’de Şehir hastanesinin adının İsmail Fehmi Cumalıoğlu olacağını belirten Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan;‘’ Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma mecburiyeti hiç olmadığı kadar gerekli hale gelmiştir. Ülkemizi 2023 vizyonuyla buluşturan parti olarak bu hedefleri gerçekleştirmekte bizim görevimizdir. Sadece bununla kalmayacak bizden sonra ki nesillere güçlü bir 2053 vizyonu bırakacağız. Bu kutlu mücadele de Tekirdağ’ı en önde görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HAYRABOLULU SİYASETÇİ UNUTULMAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ”Kongre’den sonra   İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesinin açılışını yapacağız. Fehmi Cumalıoğlu abimiz gençlik yıllarımızda siyaset yaptığımız bir ağabeyimizdi. Hayrabolulu, yıllarca bakanlıklar, başhekimlikler yaptı. Hayatı dolu dolu olan bir isimdir. Dedik ki Tekirdağlı olarak Hayrabolulu olarak bu şehir hastanemize İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimizin adı yakışır. Çünkü bize bu büyüklerimizin adını unutturmamak yakışır. Çünkü bu hastane ile birlikte İsmail Fehmi Cumalıoğlu ağabeyimizde unutulmaz arasına girecektir.” şeklinde konuştu.

İSMAİL FEHMİ CUMALIOĞLU KİMDİR ? 

İsmail Fehmi Cumalıoğlu (1912, Tekirdağ, Türkiye – 25 Temmuz 1996, Ankara), Türk siyasetçi.

İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İç Hastalıkları Mütehassısı oldu. Samsun Askerî Hastanesi Baştabibliği ve Samsun Tabip Odası Başkanlığı, 2.(XIII) Dönem Kayseri, 4.(XV) ve 5.(XVI) Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Çalışma Bakanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babasıydı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR