Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİLKER YÜCEL İYİ PARTİLİLERİ TOPA TUTTU

İLKER YÜCEL İYİ PARTİLİLERİ TOPA TUTTU

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Gazeteci Ertan Gence ile Abdullah Yalçın’ın hazırlayıp sunduğu Genç Bakış programında MHP’den ayrılıp İYİ Parti’nin Tekirdağ teşkilatlarının başında yer alan isimleri hedef aldı.  ‘Milletvekili Enez Kaplan’ı en son ne zaman gördünüz?’ diyerek sert eleştirdi.

“KAPLAN’I EN SON NE ZAMAN GÖRDÜNÜZ?”

Milletvekili Enez Kaplan’ın çalışmalarından memnun musunuz sorusuna cevap veren MHP İl Başkanı İlker Yücel, “Enez Kaplan’ı siz görüyor musunuz? Bize vatandaşlar göremiyoruz diyorlar da. Yoğun çalışmalar içerisinde olabilirler belki de. Sertaç Alkaya, Ali Darıcı ve Milletvekili geçmiş dönemlerde beraber çalıştığımız arkadaşlarımızdan. Programlarda karşılaşıyoruz. Bireysel bir problemlerimiz yok. Olamazda. Ama Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak şunu asla unutmayız. Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli hastane odasında yatarken, bir koşuşturmayla kongre talebiyle ortaya çıkıp imzalar toplayıp daha sonra bu imzalarla beraber üyelikten istifa ettiğini söyleyip de bu yapılanlar bizi yaralamıştır. Biz bunu unutmayız. Bir de bu arkadaşlar 400 istifa diye bir açıklama yaptılar ve ilginç bir günü tercih ettiler. 12 eylül günü bu açıklamayı yaptılar. O günü seçmelerinde bir amaç olduğunu düşünüyorum” dedi.

MHP’YE GERİ DÖNÜŞLER OLDU

İYİ Parti’den MHP’ye dönenler olduğunu söyleyen Başkan İlker Yücel, “Bizden ayrılıp diğer partiye üye olanlardan geri dönenler oldu. Buna pişmanlık demeyelim aslında. Pişmanlık bir hata, suç noktası olabilir. Yanlış bir yönlendirme ya da algı operasyonları çervesinde o an öyle düşünen arkadaşlarımızın düşüncelerinin değiştiğini gördük. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin haklı olduğunu gördüklerini bu çalışmalara biz de destek vereceğiz deyip dönenler oldu. Bu da bizi çok mutlu etti. Bizim kapımız arkadaşlarımıza her zaman açıktır. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in çok güzel bir sözü vardır. ‘Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder’ Biz onları dalından kopan yaprak olarak görüyoruz ve kapılacakları rüzgarda da nereye savrulacaklarını hep beraber göreceğiz. Kimlerle masaya oturduklarını, kimlerle tiyatro izlediklerini hep beraber gördük zaten. Önümüzdeki günler bize daha net olarak gösterecektir” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR