Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASETİLKER YAĞCIOĞLU’NA KARŞI BİRLEŞTİLER

İLKER YAĞCIOĞLU’NA KARŞI BİRLEŞTİLER

15 Aralık’ta gerçekleşecek CHP Süleymanpaşa İlçe Kongresi öncesi adaylardan Sezai Tali, Nezih Okur, Serkan Gelgeç adaylıktan çekilerek Murat Emre Kervancılar ile birleşme kararı aldıklarını açıkladılar.

Delege seçimlerini önde tamamlayan İlker Yağcıoğlu’na karşı Sezai Tali, Nezih Okur, Serkan Gelgeç mavi liste ile seçime girecek olan Murat Emre Kervancılar ile birleşme kararı aldı. CHP İl binasında açıklamada bulunan Sezai Tali, “24 Kasım delege seçimlerinde yeterli sayıya ulaşamadım. Yani ilçe başkanı olabilmek için yeterli sayıya ulaşamadım. Ekip arkadaşlarımla değerlendirdik ve seçimeme katılmama kararı aldık. Ben adaylığımı açıkladığım gün partimizde birlik ve beraberliği sevgi saygıyı çoğaltmak için aday olduk dedik. Bir ve beraberliği sağlamak için Murat Emre Kervancılar ile yola devam edeceğiz. Adaylıktan çekiliyorum. Bundan sonraki süreci mavi liste ile Murat Emre Kervancılar ile devam etme kararı alıyorum” dedi.

24 Kasım delege seçimlerinde 12 delegenin sahibi olan Sezai Tali’nin delegelerinin Murat Emre Kervancılara geçmesiyle birlikte İlker Yağcıoğlu ile aradaki fark 8 delegeye indi. 131 delege sahibi olan Murat Emre Kervancılar 12 delegede Sezai Tali’nin delegelerinin de eklenmesiyle 143 delege sahibi oldu. İlker Yağcıoğlu ise 151 delege ile ilçe kongresinde yarışacak. Seçimin kaderini ise köy delegeleri ile doğal delegelerin oyları belirleyecek.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR