Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİLÇE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

İLÇE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alındı. Ünal Mamur’dan boşalan koltuğa İl Şube Müdürü Ebubekir Atilla atandı.

Tekirdağ’ın merkez İlçesi Süleymanpaşa’da İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak başarılı görevde bulunan ve kamuoyunda mütavazi kişiliği ile herkes tarafından takdir edilen Ünal Mamur Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla görevden alınarak İl emrine verildi. Ünal Mamur’un yerine Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak İl Şube Müdürü Ebubekir Atilla atandı.

MUSTAFA YEL BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, dün Milli Eğitim Bakanı ile Tekirdağ’ın eğitim sorunlarını masaya yatırıldığını yaptığı paylaşımla duyurmuştu. Mustafa Yel yaptığı paylaşımda, “Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’u makamında ziyaret ederek Tekirdağımızın eğitim alanındaki sorunlarını görüşme imkanı bulduk. Kendisine yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Tekirdağ’da okullarda sınıf mevcudunun fazla olması, kurum müdürleri ve başkanların çocuklarına devlet okullarında özel sınıfların ayrıldığı iddiaları geçtiğimiz günlerde sıkça dile getirilmiş, Ünal Mamur konuyla ilgili soruşturma açılacağını belirtmişti.

“ÜNAL MÜDÜRÜMÜZ HAKKINDA HİÇBİR ŞEY GÖRÜŞMEDİK”

Ünal Mamur’un görevden alınmasıyla ilgili Günaydın Gazetesi’ne açıklamada bulunan Mustafa Yel, “Milli Eğitim Bakanımız ile görüşmemizin Ünal Mamur Müdürümüz ile bir alakası yoktur. Tekirdağ’da eğitim alanındaki sıkıntılarımızı, öğretmen açıklarımızı görüştük. Ünal Müdürümüz hakkında kesinlikle bir şey görüşmedik. Kimsenin aklına böyle bir şey gelmesin. Bu sadece Milli Eğitim Bakanlığının takdiridir” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR