Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİKİNCİ SAHİL VE HALK PLAJI GELİYOR

İKİNCİ SAHİL VE HALK PLAJI GELİYOR

Haber: Ertan Gence

Tekirdağ’ın 100. Yıl Mahallesi alt yolda bulunan 8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı sahil TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un girişimleriyle Milli Savunma Bakanlığı’ndan Süleymanpaşa Belediyesi’ne tahsisi gerçekleşti.

MUSTAFA ŞENTOP İŞİ ÇÖZDÜ

8. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı sahile yapılacak projede Tekirdağ’a ikinci sahil şeridi ve halk plajı kurulacak. Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüşerek askeri bölgenin AK Parti’li Süleymanpaşa Belediyesi’ne tahsisi konusunda talepte bulundu. Bakan Akar, Şentop’un talebine olumlu cevap vererek askeri alan Süleymanpaşa Belediyesi’ne tahsis edildi. Halk plajı ve Tekirdağ’ın ikinci sahil projesinin ne zaman hayata geçeceği merak konusu olurken SüleymanpaşaBelediye Başkanı Cüneyt Yüksel bu projenin hayata geçmesi için öncelikle Millet Bahçesi projesinin hayata geçmesi gerektiğini belirtti.

“MİLLET BAHÇESİ PROJESİNİN DEVAMI OLACAK”

Konuyla ilgili Tekirdağ Günaydın Gazetesine açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “TBMM Başkanımız Mustafa Şentop’un girişimleri ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bizim kendisini ziyaret ettiğimizde Süleymanpaşa Belediyesine tahsis edildi. Şimdi yazılarını bekliyoruz. Halk plajı ile ikinci bir sahili kuracağız oraya.Helikopter pistinin olduğu bölgeye. Millet Bahçesi’nin devamı olacak bir proje bu. Projenin bitme süresi ile ilgili net bir tarih veremem. Çünkü Millet Bahçesi projesine bağlı. İkinci sahil projesinin girişi, çıkışları, projesi millet bahçesine göre planlanacak. Millet bahçesini yapmadan ikinci sahili kuramayız. Halk plajı da olacak çünkü. Sağa sola kaymak zorunda kalabiliriz. Ona göre planlamasını yapacağız” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR