Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMİKİ BAŞKAN YİNE KARŞI KARŞIYA

İKİ BAŞKAN YİNE KARŞI KARŞIYA

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hükümet Caddesi’nin çift yön olması için mücadele ettiklerini, Büyükşehir yine reddederse esnafı kepenk kapatmaya davet edeceğini söyledi. Kadir Albayrak ise Cüneyt Yüksel’in esnafın kepenk kapatma eylemi açıklamalarına “Cüneyt Yüksel’in haddi değildir” diye tepki gösterdi.

“ESNAFI KEPENK KAPATMAYA DAVET EDECEĞİM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Hükümet Caddesi’nin çift yön olması için Büyükşehir Belediyesi’ne önergemizi hazırladık vereceğiz. Vatandaşlarımızın eylül ayı meclis toplantısını izlemeye davet ediyorum. UKOME’nin son toplantısında Hükümet Caddesi’nin çift yön olma talebi yine reddedildi. İmzalarla birlikte Büyükşehir’e vereceğiz. Çift yön uygulamasına geçmezlerse ben vatandaşlarımızı esnafımızı kepenk kapatmaya davet edeceğim. Son çaremiz bu kaldı. Bu artık bir inat. İnattan çıkması lazım Kadir Başkanın. Vatandaş, esnaf istiyor. 7 bin, 10 bin imza var. Bu işin inadı yok. Cüneyt Yüksel istedi diye ben istemiyorum demek doğrumudur?” dedi.

“CÜNEYT YÜKSEL’İN HADDİNE DEĞİLDİR”

Cüneyt Yüksel’in bu açıklamalarına Günaydın Gazetesi aracılığı ile cevap veren Başkan Kadir Albayrak, “Cüneyt Yüksel’in bir lafıyla bu esnaf kepenkleri kapatacaksa çok tehlikeli ve çok acı bir söz bu. Bunlar geçmişte Güneydoğu’da görüldü. Hoş olmayan durumdur. Üzülerek karşılıyorum bu açıklamasını. Esnafın kepenk kapatmasını istemek hiçbir siyasinin yada Belediye Başkanının haddine değildir.  Vatandaş alışverişini de yapacak, esnaf işinin de başında olacak. Esnaf dükkanını açar açmaz karışmam ama ben kepenk kapattıracağım yetkisini Cüneyt Yüksel’de görmüyorum. Yanlış bir açıklama” dedi.

HABER: ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR