İKİ BAŞKAN YİNE KARŞI KARŞIYA « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

1 Ağustos 2022 - 03:59

İKİ BAŞKAN YİNE KARŞI KARŞIYA

İKİ BAŞKAN YİNE KARŞI KARŞIYA
Son Güncelleme :

07 Şubat 2020 - 14:43

Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısında Süleymanpaşa’da Atatürk, Cumhuriyet, İstiklal, Topağaç ve Çiftlikönü mahallelerinin kurulması Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i karşı karşıya getirdi.

ALBAYRAK’TAN İZMİR MARŞI GÖNDERMESİ

Süleymanpaşa’da Atatürk, Cumhuriyet, İstiklal mahalleleri ve Çiftlikönü’nde parka Alpaslan Türkeş isminin verilmesine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yakın zamanda seçim müziklerini ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar’ olarak düzenleyecekler” diye yorumda bulundu.

“BU ZAMANA KADAR NEDEN SAHİP ÇIKMADINIZ”

Bu yoruma ise Cüneyt Yüksel ise şöyle cevap verdi; “Kadir Albayrak Başkanım sizin siyasi anlayışınızın temel sorunu tam da bu. Önce her şeyi sahiplenip, sonrasında kendinize göre şekillendirmeye çalışıyorsunuz. Atatürk, Cumhuriyet, İstiklal, Vatan, Millet, Bayrak ve Ezan bu milletin ortak değerleridir. Bunlar, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine tapulanmış değerler değildir. Neyin, niçin zorunuza gittiğini anlamıyorum. 10 yıl Süleymanpaşa ilçemizi yönettiniz, kaldı ki son 6 yılında sizde varsınız. Neden çok inandığınız bu değerlere sahip çıkacak hamleler yapmadınız? Sizden başkaları bu iradeyi ortaya koyunca mı ağır geldi” dedi.

ERTAN GENCE