Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelHÜKÜMET SÜLEYMANPAŞAYI UNUTTU

HÜKÜMET SÜLEYMANPAŞAYI UNUTTU

Hükümetin Süleymanpaşa’yı unuttuğunu belirten İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, “Hükümet ilçemizi unuttu. Süleymanpaşa Hayrabolu yolu başlamadan bitti. Hastane dediler kaplumbağa hızında ilerliyor. Kültür merkezimiz hala açılamadı. Bir diş hanemiz var ulaşmak imkansız” dedi.

SÜLEYMANPAŞA-HAYRABOLU YOLU NE ZAMAN BİTECEK?

Süleymanpaşa Hayrabolu ilçeleri arasından yolun bir türlü yapılamadığını kaydeden İYİ Parti Süleymapaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, “45 kilometrelik 267 milyon lira yatırım bedeli olan Tekirdağ-Hayrabolu yolunun tasarruf tedbirlerine takılmış. 2017 yılında 2 milyon lira ayrılan yola 2018 yılı sonuna kadar ayrılması planlanan 20 milyon liranın da aktarılamayacağını öğrendik. Hayrabolu Yolu can almaya devam mı edecek? İnsan hayatından daha değerli ne olabilir ki. Daha ne kadar vatandaşımız ölecek. Şırnak’a yapılan yol, Diyarbakır’a yapılan yol niye Süleymanpaşalı kardeşlerimizden esirgeniyor. Nerede hükümet yetkilileri, nerede AK Parti’nin Tekirdağ Milletvekilleri? Biz artık söylemekten bıktık. Merkez ilçemiz Süleymanpaşa kaderine terk edildi” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ ELEŞTİRİSİ

Tekirdağlıların sağlık alanında hizmet alamadığını aktaran Darıcı 2015 yılında imzaları atılan şehir hastanemizin temeli daha yeni atıldı. İmzadan tam 3 yıl sonra. Yerel Basında Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’in hastanenin 2019’da açılacağı beyanatını gördük. Daha temeli atılan hastane 2019’da nasıl açılacak çok merak ediyoruz. Hastanenin en erken 2021’de açılacağı söyleniyor. Türkiye’de hastane yapılmayan il kalmadı. Tekirdağ’da hala hastane inşaatı ile uğraşıyoruz. İnsanlarımız 3’e bölünen hastaneler arasında mekik dokuyor. Birinci ikinci, üçüncü kısım diye 3 hastanemiz var. 3 binanın da durumu ortada. Tekirdağ’ımız vergi ödemede ilk ondan olmasına rağmen hükümet tarafından cezalandırılıyor” diye konuştu.

VATANDAŞ DİŞ HASTANESİNE ULAŞAMIYOR

Diş hastanesine vatandaşların ulaşmakta güçlük çektiğini belirten Darıcı, Çevre yolunda bir hastanemiz var. Devlet buraya milyarlarca lira para harcadı bir bina yaptı. Fakat bu binaya ulaşmak mümkün değil. Karayolları tarafından yanlış yere yapılan köprülere bağlantı yapılamadığı için vatandaşlarımız diş hastanesine tarla yollarından gitmek zorunda kalıyor. bir köprü yapmak bu kadar zor mu? belediye topu hükümete atıyor. Süleymanpaşalı kardeşlerimin suçu ne. Alt tarafı bir köprü. Biran önce yapın şu köprüyü kurtarın Süleymanpaşalıları çile çekmekten” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMANPAŞA’DA 2 YILDIR SANATSAL ÇALIŞMA YAPILAMIYOR

Süleymanpaşa’da salon olmadığı için 2 yıldır sanatsal hiçbir etkinliğin yapılmadığını aktaran Darıcı, “Temeli 1993’de atılan kültür merkezimiz hala açılmadı. Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı” kapsamına alınan Tekirdağ Kültür Merkezi’nin inşası yüzde 99 oranında tamamlanmasına rağmen eylülde açılacak denilen merkez hala açılamıyor. Niye açılamıyor çıksın biri açıklasın. Süleymanpaşalı hemşehrilerim 2 senedir düğün salonlarında etkinlik yapmaya çalışıyor. Bu şehirde salon olmadığı için 2 yıldır tiyatro başta olmak üzere sanatsal hiçbir çalışma yapılamadı. Süleymanpaşa’nın çocuklarını cezalandırmaya hiçbir kimsenin hakkı yok. Eğer hizmet yapamayacaksanız bulunduğunuz koltukları terk edin. Vergi vermede ilk 10’da almada 42. Sırada yer alan Süleymanpaşamız hükümet eliyle sistemli olarak cezalandırılıyor” diye sözlerini tamamladı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR