Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMHÜKÜMET CADDESİ'NDE VATANDAŞ NE DİYOR?

HÜKÜMET CADDESİ’NDE VATANDAŞ NE DİYOR?

Süleymanpaşa’da uzun süredir tek yönlü olarak sağlanan Hükümet caddesindeki araç trafiğinin, çift yöne döndürülmesi için imza kampanyası başlatıldı.

“İLK ADIMI İMZA KAMPANYAMIZLA ATTIK”

Söz konusu çalışmayla ilgili bilgi veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, hükümet caddesinin çift yöne döndürülmesi konusunun Süleymanpaşa’nın öncelikli meseleleri arasında yer aldığını söyledi.“İlk adımı imza kampanyamızla attık” diyen Yüksel, “Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın bitmek tükenmek bilmeyen çift yön talebini defalarca gündeme taşıdık. Haklı gerekçelerini anlattık; ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Albayrak’ı ikna edemedik. Biz de, daha önce kamuoyu ile paylaştığımız gibi, ilk olarak imza kampanyası düzenledik. Toplanan imzalarla Kadir başkanımıza giderek yeniden ricada bulunacağız. Halka rağmen tek yön ısrarından dönmezse, esnafımızı arkamıza alarak başka eylemlerde de bulunacağız.” şeklinde konuştu.

“OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLMEDEN AÇMAM DEDİ, OTOPARKLARI AÇMAMIZA RAĞMEN ÇİFT YÖN OLMADI”

Başkan Yüksel, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Göreve seçildiğimiz andan itibaren Süleymanpaşa’da yaşayan kıymetli hemşerilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Lakin bir çok konuda Sn. Kadir Albayrak’ın partizanca yaklaşımları nedeniyle, istediğimiz hıza ulaşamıyoruz. Her seferinde siz kıymetli hemşerilerimize, “ben rozetimi kenara koydum, herkeze eşit mesafedeyim” vs. diyerek pembe tablo çizen Sn. Albayrak, sırf biz dile getirdik diye Hükümet Caddesi’nin çift şerit uygulamaya geçmesine mani oldu. Bana, “otopark sorununu çözmeden çift şeridi açamam” dediği için 2 ayda, çarşı içi otopark ihtiyacına cevap verecek alanları tesis ederek, çok büyük oranda otopark sorununu çözdük. Buna rağmen, gönderdiği yazıda, verdiğimiz önergenin sudan sebeplerle reddedildiğini, yani “Hükümet Caddesi’nin çift yönlü olarak trafiğe açılması” talebimizin reddedildiğini gördük.
   Halkın iradesinden başka bir irade olmadığına duyduğumuz inançla, vatandaşlarımızın çift yön talebine ayak direyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Albayrak’ın tutumuna karşı, halkımızla birlikte hareket ederek, beklentilerin karşılanması yönünde adımlar atmaya başladık.”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR