Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMHİKMET ATA GERÇEKLERİ YÜZLERİNE VURDU - BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİTTİ?

HİKMET ATA GERÇEKLERİ YÜZLERİNE VURDU – BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİTTİ?

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen Marmaraereğlisi Belediyesi hakkındaki asılsız iddialara yanıt verdi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; Marmaraereğlisi CHP İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın ortaya attığı asılsız iddialar hakkında belgeler ile kendisine cevap vererek, konuyu adli yoldan halletme konusunda adımlar atacağını belirtti.

Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın asılsız iddiaları şu şekilde idi; ‘’Marmaraereğlisi Belediye Garajı’nda belediyeye ait olmayan araçlara bakım yapıldığını söyleyen Çalışkan, bahsi geçen araçların kime ait olduğunu ve şahsa özel araçlara bakım yapılıp yapılmadığını gündeme getirmişti. Yapmış olduğu çirkin iddiaları her hangi bir bilgi ve belgeye dayandırmadan Belediye Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda CHP Meclis Üyeleri tarafından gündeme getirilmesini sağlayan Çalışkan’a Başkan Ata; elindeki deliller ile yanıt verdi.

Başkan Ata, Gerçeği Ortaya Koydu

Başkan Ata, durumu fotoğraflar ile gündeme getiren CHP İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’a yanıt olarak; ‘’ Bahsi geçen araç plakasının 2018 yılında satılmış olup, o tarihten bu zamana kadar geçen süre içinde trafikte boşta bulunmaktadır.  Önceki yönetim döneminde çekilen fotoğraf ‘ çamur at, izi kalsın’ mantığı ile bize atılmış bir iftiradır.’’ dedi.

Belgeler İle Konuştu

Bize atılmak istenen iftiralara istinaden bende kendisine bir soru sormak istiyorum diyen Başkan Ata; ‘’Tolga Çalışkan’ın,  yirmi yedi bin  (27.000)’tllik fatura karşılığında Marmaraereğlisi Belediyesine satmış olduğu ıhlamur ağaçları nereye dikilmiştir? Yoksa ağaçlar hiç getirilmemiş midir? Ya da türbeler yoluna dikilen Saray Orman İdaresi’nde hibe olarak verilen ve önceki yıllarda dikilen ağaçları bu fatura bedeli olarak mı göstermişlerdir? Bizler bunu ağaçların Çalışkan tarafından getirilmediğini zaten biliyoruz. Bu konuda adliyeye giderek hakkımızı o şekilde arayacağız, size de tavsiyem sizde bu şekilde yaparak adliyeye başvurun.’’ dedi.

Daha sonra CHP yönetimi döneminde belediyeye iş yapmış ancak tek kuruş almamış belediye çalışanlarının elinde olan belgeleri gösteren Başkan Ata; ‘’ Ayrıca önceki dönemde belediyede çalışarak, belediyeye fatura kesen çalışanların ödemeleri belediye bütçesinden yapılmış ancak kendilerine tek bir kuruş dahi para verilmemiştir. Bu, adı geçen kişilerin kendi beyanlarıdır. Yapılan tüm bu ödemeler nereye gitmiştir? Ödeme yapılan kişilerin isimleri ve yapıldığı iddia edilen tüm tutarlar elimizde belgeli olarak bulunmaktadır. Bahsi geçen kişiler şuan sağdır. Bu ve bunun gibi belgeler toplamı yaklaşık olarak beş milyon dört yüz bin (5.400.000 TL) tutarındadır. Bu belgelerin tümü ile hukuksal yollara başvurarak burada sözü geçen paraların nereye gittiğini bulacağız.’’dedi.

Siz Buradaydınız, Neden Sessiz Kaldınız?

CHP İlçe Meclis Üyelerine soran Ata, ‘’ Siz tüm bunlar olurken belediye meclis üyesi idiniz. Neden sesinizi çıkarmadınız ve sessiz kaldınız? Olan bitenlerden hiç mi haberiniz olmadı ‘’ dedi.

Kimin Yetim Hakkı Yediğine Hakimler Karar Verecek

Başkan Ata; ‘’ Benim yetim hakkı yediğimi iddia edenlere en iyi cevabı mahkemede hakimler verecektir. Ayrıca yine eski yönetim de satılan 114 tane arsa bulunuyor. Bunları da biliyoruz.

Ayrıca Tolga Çalışkan’ın daha önce belediye de bir odası olduğunu ancak belediye de çalıştığına dair hiçbir kayıt olmadığını biliyoruz. Belediye bünyesinde çalışmadığına göre kendine neden bir oda verildi?  Çalışkan belediye de ne sıfatla kendine bir oda edindi?

Biz şimdiye kadar her zaman hak ve hukuk yolundan ayrılmadık. Dolayısıyla biz mi yetim hakkı yedik, yoksa yetimin hakkını mı savunduk bunlar mahkeme yoluyla ortaya çıkacak. Bunları açıklamakta ki amacımız hem sizi hem vatandaşlarımızı bilgilendirmek dedi.

CHP Meclis Üyelerine seslenen Başkan Ata, ‘’ Siz de tüm bu gerçekleri bilin ki kiminle yürüdüğünüzü öğrenmiş olun.’’ diyerek sözlerine son verdi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR