Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelHER GÜN 1000 EVE SICAK YEMEK

HER GÜN 1000 EVE SICAK YEMEK

Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen ve 100. Yıl Mahallesi’nde sadece 65 günde tamamlanarak Süleymanpaşa’ya kazandırılan önemli yatırımlardan biri olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında faaliyet gösteren Süleymanpaşa Belediyesi Op. Dr. Âdem Dalgıç Aşevi, her gün Süleymanpaşa’da yaşayan binden fazla ihtiyaç sahibi vatandaşa sıcak yemek hizmeti sunuyor.

UZMAN ELLER HAZIRLIYOR, SEVGİ DOLU ELLER ULAŞTIRIYOR

Belediyenin kendi imkânları ile hazırlanan yemekler, her gün belediye çalışanları tarafından kapı kapı dolaşılarak yaşlı ya da geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşların evlerine kadar ulaştırılıyor. Aşevinde yemekler her gün günlük kalori ihtiyacı hesabı yapılarak, uzman kadrolarca hazırlanıyor, ekipler tarafından özel, hijyenik kaplarda ihtiyacı olan vatandaşların kapısına teslim ediliyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri vatandaşlara sıcak yemeklerini teslim ederken, ayrıca ziyaret ettikleri evlerde farklı bir ihtiyaç olup olmadığını kontrol ediyor, tespit edilen ihtiyaçları ilgili birimlere ileterek süratle çözüme kavuşturuyor.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN GÖSTERGESİ

Süleymanpaşa Belediyesinin en önemli hizmetlerinden biri olan ve ilçede sosyal dengenin sağlanmasına önemli katkıda bulunan Aşevi, Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışının somut bir göstergesi olarak algılanıyor.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR