Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMHASAN BERK ÇEBİ NEDEN DEVA PARTİSİYLE SİYASETE GİRDİ?

HASAN BERK ÇEBİ NEDEN DEVA PARTİSİYLE SİYASETE GİRDİ?

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Deva Partisi Tekirdağ İl Başkan’ı Hasan Berk Çebi Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne özel açıklamada bulundu. Deva Partisi’nin Tekirdağ’da yapılanmasını ve kendisi hakkında bilinmeyen her şeyi anlattı.

Hasan Çebi bu zamana kadar neden siyasete yer almadı ve neden bugün DEVA Partisi ile siyasete start verdi?

Hasan Çebi; “Ben teslimiyete çok inanan bir insanım.  Bu karakterimi beni tanıyanların çoğu bilmez. Nedir bu teslimiyet. Ben ilk DEVA ile 2012 yılında tanıştım. Benim kızımın adı DEVA. Tesadüfe hayatta inanmam. Tekirdağ’da 1 milyon kişinin arasından bir İl Başkanı seçiliyor ve kızının adı DEVA. Neden siyasete girdim. Bir yandan ben bir yolun akışındayım. Allah’ın verdiği her yola bunda da bir hayır var derim. Benim ismimi referans vermişler ve dediler ki böyle bir kuruluşumuz var. Bulunmak ister misin? Siyasette en çok takip ettiğim kişilerden birisi Ali Babacan’dı. Ali Babacan’ın çizgisi çok güzel. Ben kendimi onda buluyorum.  İnsan ilişkilerine ve değerlerine çok önem veririm. Genel de gündemlerde kavgalar oluyor. Siyasette çok ses tonları yükseldiği için bana negatif enerji veriyor. Kendimi geliştirmeyi çok seviyorum. Hoşgörü, kalp kırmamak, hak yememek benim için çok önemli. Benim hayat akışımın kurallarıdır bunlar. Benim kimseye kinim olmaz.”

DEVA Parti kurulmasaydı yine siyasete girer miydiniz?

Hasan Çebi, “Kesinlikle hayır. Düşünmüyordum. Bana Deva Partisi’nde çok büyük bir görev verdiler ve herkesin benden büyük beklentisi var. Tüm zamanımı Deva Partisi için harcıyorum. Mazbatamı aldığım gibi veri tabanına hemen başladık. Teşkilatlanma çalışmalarına hemen başladık. Hızlı ve doğru kararlara imza atmaya çalışıyoruz. 2 bin 500 kişi şuan veri tabanımızda gönüllü olan kişiler var. Hepsini tek tek arıyoruz. 6 kişilik kurucular kurulumuz var. Birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 30 kişilik bir yönetim kurulacak. Siyaset ekip işidir. Gönül işidir. Ben tek başıma hiçim. Ne yapacaksak ekip olarak yapacağız. Bizimle birlikte yürümek isteyen arkadaşlarımızı Deva Partisi’ne bekliyoruz.”

Deva Partisi İl Binası nerede olacak?

Hasan Çebi, “Şuan merkezde arıyoruz. İl binası için bizim olmazsa olmazlarımız var. Öncelikle ferah olacak. İl binamızın içerisinde odalar olmayacak. Cam bölmeler olacak. Şeffaf olacak. Verilen mesajların orada da olması gerekiyor. Pastel renkte olacak. Her şey sensörlü olacak. Çevreye duyarlı olması şart. Engelli arkadaşlarımızın giriş, çıkışları kolay olacak. Makam odaları olmayacak. Kapalı kapılar ardında olmayacak. Açık mutfağımız olacak. Hizmetlimiz olmayacak. Herkes kalkacak kendi çayını kahvesini alacak. Yani samimi bir ortam olacak.”

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR