Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGÜZERGAH KARGAŞASI OLAY OLDU!

GÜZERGAH KARGAŞASI OLAY OLDU!

Eski köy statüsündeki mahallelerden gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TETUS araçlarının şehir içinde yolcu almaması kargaşalık yaratırken, olan yine vatandaşa oldu.

Tekirdağ’ın belirli bölgelerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüsler çalışırken, bazı bölgeler de özel ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan TETUS araçları ulaşım konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Tekirdağ Şafak Gazetesi’ne yapılan şikayette Çorlu, Çerkezköy, Marmaraereğlisi’nden Tekirdağ’a gelen güzergahta çalışan TETUS araçlarının yolcu almaması herkesi şaşırttı. TETUS’a bağlı bir araca binmek istediğini belirten yolcu şoför tarafından alınmadığını söyleyerek tepki gösterdi.

TETUS ARACINA BİNEMEDİ

Otobüs duraklarında bekleyen vatandaş şu şekilde konuştu. “Tekirdağ merkeze gelecektim. Kartım olduğu için TETUS araçlarını kullanıyorum. Yoldan gelen Büyükşehir Belediyesine bağlı araç durdu binmek istedik ama şoför almadı. Araba bir de boşken almadı. Neden diye sorduğumda ise alamayacağını belirtti. Ben de soruyorum o zaman o aracın o güzergahta ne işi var? Kumbağ’dan merkeze giden araba Altınova Barbaros’tan yolcu almıyor mu? Ya da başka mahalleden gelen araba almıyor mu? Bu sistemi kim kurduysa yanlış. Ya bu araçları buradan geçirtmezsin ya da o güzergahta çalışıyorsa yolcu istediği ulaşım aracına biner. Beni almadığı için gideceğim yere de geç gittim. Neden ben bu eziyeti çekiyorum? İnşallah Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bu konuya el atar. Çünkü kendisine bağlı araçlar vatandaşı araca almıyor” dedi.

“ŞEHİR İÇİ ULAŞIM YAPAN ESNAFA ZARAR VERİR”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra köyden mahalleye dönen yerler oldu. Husunlu köyü mahallesi TETUS arabaları Değirmenaltı mahallesinde bulunana YSK’dan itibaren yolcu indir bindire müsaade etmiyoruz. O arabaların kuruluş amacı köyden merkeze Husunlu yolcusunu taşımak için. Sadece onlar değil. Hayrabolu’dan gelen arabalarda yolcu alamıyor. Araçlar amaca göre hizmet etmeli. Eğer bunlara izin verilirse şehir içi yolcu taşıma yapan esnafı mağdur edecektir. Bu karar İl Trafik komisyonundan gelen bir karar. Kumbağ ve Naip şehir içi statüsünde olduğu için yolcu alabiliyor. Karacakılavuz yolcusunu getiren TETUS arabası da yolcu alamaz. Ruhsatları statüleri farklı olduğu için yolcu alamıyorlar. Eğer bu karar uygulanmazsa taşıma sektörüne yaralar verir. Şehir içi ulaşım yapan esnafa zarar verir. Belediye otobüslerine zarar verir” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR