Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM"GÜZEL BİR GELECEĞİ BİRLİKTE KURACAĞIZ"

“GÜZEL BİR GELECEĞİ BİRLİKTE KURACAĞIZ”

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında partinin hedefleri anlatıldı. Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, Gelecek Partisinin ilkelerine değindi“Düşünce ve ifade özgürlüğünün rafa kalktığı bir dönem yaşıyoruz. Hedefimiz insan onurunun korunduğu bir Türkiye, güzel bir Geleceğin temellerini hep birlikte kuracağız.”diyerek partinin ilkelerine değindi.

“GERÇEK BİR HUKUK DEVLETİNİ KURMAK ZORUNDAYIZ”

Toplantıda konuşan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, düşünce ve ifade özgürlüğünün rafa kalktığı bir dönemden geçildiğini dile getirerek; “Hedefimiz insan onurunun korunduğu bir Türkiye yaratmaktır. Özgürlükleri ön plana alan yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır. Bu yeni anayasada iki husus yer almalıdır. Meclisler, Evrensel insan Haklarına ve Evrensel Hukuk İlkelerine aykırı yasa çıkartamaz. Mustafa Kemal Atatürk şu şekilde bizleri uyarmıştır “Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir kİ, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi imkânsız zararlar verebilir.” Bir ülkede demokrasi olabilmesi için; birinci Şart hukukun üstünlüğüdür. Bir devletin Temel Görevi; ülkesinde yaşayan her vatandaşının, hukuk-can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Hukuk güvenliği yoksa diğerlerinin olması mümkün değildir. Düşünce ve ifade özgürlüğünün rafa kalktığı bir dönem yaşıyoruz. Her konuda ülkemizde adalet rafa kalkmıştır. Çocuklarımızın geleceği için kayanın altına elimizi değil gövdemizi koymak zorundayız. Gerçek bir hukuk devletini kurmak zorundayız. Güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme ihtiyaç vardır. Hükümetlerin görevi meclisten geçen yasaları uygulamaktır. Meclisin üstünde kimsenin vesayeti kabul edilemez. Güzel bir Geleceğin temellerini hep birlikte kuracağız. “diye konuştu.

“BİLDİKLERİMİZİ İFADE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

İl Başkanı Nişancı’nın ardından söz alan Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı Ahmet Akçay; “ AK Parti 2002 yılında kuruluş ilkelerini korusaydı onlarla devam edilseydi yeni bir partiye ihtiyaç olmazdı. Rahatsız olduğumuz birçok konuyu biz içeride de dillendirdik. Bunların dikkate alınmadığını düşündüğümüz için kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. Daha sonra kurucu genel başkanımızı partiden kesin ihraç ile disiplin kuruluna sevk ettiler. Bundan sonra yeni bir yol açmanın zaruri yeti olduğu için 12 Aralık’tan itibaren bizler yeni bir yolda düşüncelerimizi parti tüzüğümüzde ortaya koyduk. Bundan sonra da doğru bildiklerimizi ifade etmeye devam edeceğiz. “dedi.

Lupars  Clup kafe restoranda düzenlenen basın toplantısına Gelecek Partisi Enerji ve Tabi Kaynaklar Politikaları Başkanı Mehmet Fatih Arslan, Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı Yeşim Karadağ, Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Nuri, il, ilçe başkanları ile partililer katıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR