Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelFEVZİ AYTEKİN'İ DOLANDIRDILAR

FEVZİ AYTEKİN’İ DOLANDIRDILAR

Tekirdağlı eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin telefon dolandırıcıları tarafından dolandırıldı. 1 kilo altını dolandırıcılara eliyle teslim eden eski bakan polise giderek şikayetçi oldu.

73 yaşındaki eski bakana bir kamu bankasındaki hesabında bulunan altınlarının çalındığını söyleyen dolandırıcılar, ‘Uluslararası bir altın kaçakçılığı operasyonu yaptıklarını Tekirdağ Vakıfbank şubesinde de 2 şüpheli sahsın bulunduğunu beyan ederek, hesapta bulunan 30 adet 3’lü burma altın, 10 adet Cumhuriyet Altını, 8 adet 5’i bir yerde, 4 adet Adana seti elden teslim aldılar. Altınları saat 15.00 sıralarında 100. Yıl Mahallesi, Atatürk Bulvarı, 2.kısım Devlet Hastanesi önünde bizzat Fevzi Aytekin polis süsü veren dolandırıcılara teslim etti. Daha sonra dolandırıldığını anlayan eski bakanın şikayeti üzerine şüpheliler hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlaması kapsamında soruşturma başlatıldı. Şüpheli şahıs veya şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Dolandırı iddiaları hakkında konuşan Aytekin, “şuanda dolandırıcılık olayı ile ilgili emniyete gidiyorum. Evet telefon dolandırıcıları tarafından dolandırıldım. Altınlarımı aldılar. Daha sonra geniş bilgi veririm” dedi.

FEVZİ AYTEKİN KİMDİR

Fevzi Aytekin 16 Ağustos 1946 tarihinde Tekirdağ’da doğdu. Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Işık Mühendislik Yüksekokulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gördü. Mezuniyeti’nin ardından bir süre inşaat mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra Tekirdağspor Kulübü Başkanlığı ile Futbol İI Temsilciliği yaptı. Bunun yanında 20. Dönemde Tekirdağ milletvekili seçilmiştir.  Ayrıca çevre bakanı olarak da faaliyetlerde bulundu.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR