Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaMANŞETFATİH ÜNSAL; “BENİM İMZAMIN OLMASI BENİM YAPTIĞIM ANLAMINA GELMEZ”

FATİH ÜNSAL; “BENİM İMZAMIN OLMASI BENİM YAPTIĞIM ANLAMINA GELMEZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kumbağ’daki otellerde misafir ettiği depremzedelere verdiği hizmeti 21 Mayıs günü sonlandıracağını duyurmasının ardından tepkiler peş peşe gelmişti.

CHP’li ilçe Belediye başkanları tebligatta imzası bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal’ı istifaya davet ederken, Gazeteci Ertan Gence Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal’a iddiaları sordu.

“BU KARARI BEN TEK BAŞIMA NASIL ALABİLİRİM”

Bu kararı Kadir Albayrak mı aldı siz mi sorusuna Fatih Ünsal, “Bu kararı ben tek başıma nasıl alabilirim Allah aşkına. Ben yazıyı imzalayan tarafım bir tek. Kararı alan başkandır. İlçe Başkanları da hazır fırsat bulduk noktasına gelmesin.” dedi.

“OTELLERE KİMİN ASTIĞINI ARAŞTIRIYORUZ”

Otellere asılan tebligattaki imza sizin mi sorusuna ise, “Valiliğe giden yazıları Genel Sekreter imzalar. Genel Sekreter Yardımcıları da imzalayamaz. Ya ben imzalayacağım yada başkan imzalayacak. O yazıdaki imza benim. O yazı Tekirdağ Valiliği, AFAD ve Süleymanpaşa Kaymakamlığına gidiyor. Depremzedeler ile ilgisi yok. Otellere biz astırmadık. O yazıları otellere kimin astığını araştırıyoruz zaten. Otele neden o yazı asılmış. Otele asıl yazılması gereken yazı da imza benim değil” dedi.

“BENİM İMZAMIN OLMASI BENİM YAPTIĞIM ANLAMINA GELMEZ”

Suçlu Kadir Albayrak mı sorusuna ise, “Kadir Başkanın inisiyatifi olmadan burada kimse hareket edemez. Benim imzamın olması benim yaptığım anlamına gelmez. Burada herkes kendi başına iş yapamaz ki? Otele giden ve otele asılması gereken yazı da benim imzam yok” ifadelerine yer verdi.

“SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM”

Suçlamaları kabul etmiyorsunuz yani sorusuna ise, “Hayır canım neden kabul edeyim. Ben hiçbir yere gitmedim. Ne Kumbağ’a gittim nede AFAD ile görüşmelere gittim. Sosyal Hizmet görüştü AFAD bizden yazı bekliyor” dedi.

ERTAN GENCE / ÖZEL

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR