Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelESNAF İSTEDİ ALBAYRAK YAPTI

ESNAF İSTEDİ ALBAYRAK YAPTI

HABER: ERTAN GENCE

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, esnaf dostu olduğunu bir kez daha gösterdi ve ulaşım sektöründeki esnafın derdine kulak verdi. Ulaşımda araçların 5 yaş şartı meclis karıyla 7 yaşa çıkartıldı.

YEDİ YAŞA YÜKSELTİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin Büyükşehir Meclisi’ne sunduğu önergeyle birlikte Tekirdağ’da minibüs ve otobüs esnafına müjdeli haber geldi. Minibüsçü esnafının belini büken 5 yaş şartı Meclis kararıyla 7 yaşa yükseltilirken, bu araçları 15 yaşına kadar kullanabilecekleri belirtildi. Vatandaşların mağdur olmaması için Minibüsçüler engelli rampalı olan donanımlı araçları almak zorundalar. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis gündeminden geçen kararda, “Kent merkezinde çalışan minibüslerin model yılı aracın model yılından sonra gelen ilk takvim yılı esas alınmak kaydıyla 15 yaş olmalıdır. Devir ve model değişikliklerinde 7 yaş şartı aranır. İlçeler arası çalışan minibüslerin model yılı aracın model yılından sonra gelen ilk takvim yılı esas alınmak kaydıyla 15 yaş olmalıdır. Devir ve model değişikliğinde 7 yaş şartı aranır. Kırsal özellikli (köyden mahalleye dönüşen) mahallelerde çalışan minibüslerin model yılı 17 yaş olmalıdır. Devir ve model değişikliklerinde 10 yaş şartı aranır” şeklinde değiliklik yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

MİNİBÜSÇÜLERDEN ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı, mazot ve parça fiyatlarının yüksek olması nedeniyle minibüsçü esnafı araçlarda 5 yaş şartının 7 yaşa çıkartılmasından dolayı çok mutlu olduklarını ve bu kararı aldıklarından dolayı Başkan Kadir Albayrak’a teşekkürlerini sundular. Minibüsçüler adına konuşan S.S.10 No.Lu Barbaros-Kumbağ Minibüs Otobüsle Şehir İçi Yolcu Taşıma Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Recep Nişancı, “Zor günler geçiren ve batma noktasına gelen minibüsçü esnafının sesine kulak veren, Kadir Albayrak Başkanımıza, meclis üyelerimize ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral’a tüm minibüsçü camiası adına teşekkür ederim” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR