Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMESKİ TEKEL İSKELESİ NE OLACAK?

ESKİ TEKEL İSKELESİ NE OLACAK?

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Rumeli İskelesinde Tekirdağ’ın basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“BALIKÇILARIN KULLANACAĞI BİR İSKELE OLSUN İSTİYORUM”

Eski Tekel İskelesi ile ilgili açıklama yapan Cüneyt Yüksel, “Rumeli İskelesi ile birlikte, eski Tekel iskelesi için başvuru yapmıştık. Sahilde ki balıkçılarımız çok zor durumda. Eski tekel iskelesinin olduğu alanın karşısında açılacak olan balık halinin karşısında, balıkçıların kullanabileceği bir iskele olsun istiyorum. Evet sosyal alanlara ihtiyacımız var. Biz bunu başka yerlerde yapabiliriz ama şehrin içerisinde zor durumda bulunan balıkçılarımızın balık halinin karşısındaki iskelede yapmasını daha doğru buluyorum. Çünkü balık halinin hemen karşısında” dedi.

“VALİ YILDIRIM SAHİL GÜVENLİK İSTİYOR”

Vali Aziz Yıldırım’ın sahil güvenlik olmasını istediğini söyleyen Yüksel, “Ben bunu Vali Aziz Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a da söyledim. Burasının Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenip balık halini kullanan balıkçıların hizmet vermesi gerektiğini söyledim. Valimiz Aziz Yıldırım bu alana sahil güvenliğin yapılmasını istedi. Ben sahil güvenlik olmasının yanı sıra balıkçılar tarafından kullanılmasından yanayım. Bu konuda Milletvekillerimiz ve Meclis Başkanımızın da değerlendireceğini düşünüyorum. Sahil Güvenlik konusunda birkaç noktada planlamalar yapabiliriz. Devletimiz bunu yapabilecek güçte” diye konuştu.

“KADİR ALBAYRAK’I SATAN BENİ HAYLİ HAYLİ SATAR”

Kadir Albayrak’ın ekibi ile asla yol yürümem diyen Başkan Cüneyt Yüksel, “Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalarını olacak mı sorusuna Cüneyt Yüksel, “Kadir Albayrak ile aramı açmak istemiyorum. Önce inanmam lazım. Hangi başladıkları işi bitirdiler. Ben bunları Kadir Albayrak için söylemiyorum. Kadir ağabey dertli adam olabilir. Ama ekibinin onun kadar özverili olduğuna inanmıyorum. Kadir Albayrak ile yol yürürüm ama ekibiyle asla yol yürümem. Onu satan beni hayli hayli satar” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR