Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMESKİ MEYDANDAN ESER KALMADI HER YER BETON

ESKİ MEYDANDAN ESER KALMADI HER YER BETON

Tekirdağ’ın merkezi İlçesi Süleymanpaşa Merdivenli Park’ının açılışı gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın çehresini değiştirecek meydan projesi kapsamında yapılan katlı otopark projesi ve merdiven park projesi vatandaşlar tarafından takdir alırken, meydanda yeşil alanın neredeyse tamamının yok olması eleştirilerin odak noktası oldu.

Tekirdağ’ın merkezi İlçesi Süleymanpaşa’da bir süredir yapımı devam eden Merdivenli Park tamamlandı. Açılış töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel birer konuşma yaptılar.

“TRAKYA’NIN EN BÜYÜK MEYDANI OLACAK”

Merdiven Park’ın açılışında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Hizmetler devam ediyor. Tüm ilçelere ayrı ayrı hizmetlerimiz var. Burada daha tam olarak tamamlanmadı. Özel proje alanıdır burası. 5 sene evvel burası sıkışmış bir durumdaydı. Allah kısmet ederse en geç 2020 mart ayını bulmadan Telekom binası yıkılıcak. Orasını kamulaştırdık. Orası da bu meydana dahil olacak. Yapı kredi ve Halk Bankasının olduğu bölümünde kamulaştırma çalışmalarına devam ediyoruz. Orada 9 tane dükkan var. 5 dükkan ile anlaştık. Bu yıkımlarda gerçekleştikten sonra Tekirdağ’ın meydanı Trakya’nın en büyük meydanı olacaktır. 11 ilçe başkanımızla birlikte Tekirdağ’ı en güzel yerlere getireceğimizin sözünü veriyorum” dedi.

Merdivenli parkın açılışı için düzenlenen törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Tekirdağ Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR