Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMERTUĞRUL MAHALLESİ HALKI EYLEM YAPTI

ERTUĞRUL MAHALLESİ HALKI EYLEM YAPTI

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İbrahim Müteferrika Parkını işletme ruhsatı olmadan 3 yıl boyunca çalıştıran Yılmazspor yetkilileri parka giriş kapılarına kilit vurması vatandaşların tepkilerine neden oldu.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan İbrahim Müteferrika Parkına kilit vuran Yılmazspor yetkilileri tepki çekmeye devam ediyor. Parkın kapısına gelen vatandaşlar “Çay bahçesi önemli değil, parkın geri açılmasını istiyoruz” dediler.

YAŞLISI ÇOCUĞU PANKART AÇTI

2016 yılından bu yana işletme ruhsatı bulunmadığı halde çalıştırılan Yılmazspor çay bahçesi Süleymanpaşa Belediyesi tarafından mühürlendi. İşletme sahipleri mühür vurulmasının ardından malzemelerine zarar verilmemesi için İbrahim Müteferrika Parkı’nın kapılarına kilit vurarak vatandaşların girişini engelledi. Oyun alanları da bulunan parkın kapatılmasına bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Parkın kapısında bir araya gelen bir grup vatandaş tepkilerinin çay bahçesi için olmadığını asıl tepkilerinin parkın tamamının kapatılmasına olduğunu belirtti. Yaşlısı ve çocuğuyla birlikte ellerine çeşitli pankart alıp parkın kapısına gelen vatandaşlar park alanın açılması için Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e seslendi.

“PARKIMIZI İSTİYORUZ”

Vatandaşlar, “Biz parkımızı istiyoruz. Bu park 3 sene, 5 sene değil eskiden beri vardı. Çoluğumuzu, çocuğumuzu getiriyorduk. Biz kendimizde burada oturuyorduk. Mahalle halkı olarak biz hepimiz buranın geri açılmasını istiyoruz. Çoluğumuz, çocuğumuz burada büyüyor. Biz sadece kapıların açılmasını istiyoruz. Mahallemizin en yakın parkı burasıydı. Çocuklarımızla güvenli bir şekilde bu parkta eğleniyorduk. Trafik nedeniyle sahile de inemiyoruz. Çay bahçesi olarak, işletme olarak bizim sorunumuz değil. Biz bahçeyi istiyoruz, oyun parkını istiyoruz. Başka yerlerde olsa park açarlar, burada parkı kapatıyorlar. Mahallece park alanımızı istiyoruz” dediler.

Konuşmaların ardından toplanan grup sessiz bir şekilde dağıldı.

HABER: ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR