Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMErgene’de Haşere ve Sineklere Karşı İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Ergene’de Haşere ve Sineklere Karşı İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

Toplum sağlığını tehdit altına alan Korona virüsün yayılma riskine karşı dezenfekte çalışmalarına aralıksız ve yoğun bir şekilde devam eden Ergene Belediyesi ekipleri, diğer taraftan da vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarında bulunmaya devam ediyor.

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklıklarının artması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte karasinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelerin üreme alanlarındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Hafta başı Pazartesi günü Ergene’de Yeşiltepe, Cumhuriyet (Demirbaba), Yulaflı, Marmaracık ve Sağlık Mahallesinde ilaçlama çalışmalarında bulunan ekipler, 30 Haziran Salı günü Velimeşe (Karayolları – Deprem Konutları), Karamehmet, Bakırça, Ulaş, Kırkgöz ve Esenler Mahallelerinde ilaçlama çalışmalarında bulunacak.

İki ekip halinde yapılan çalışmalarda 1 Temmuz Çarşamba günü Pınarbaşı, Paşaköy, İğneler, Ahımehmet, Misinli, Vakıflar Mahalleleri, 2 Temmuz Perşembe günü Yeşiltepe, Cumhuriyet (Demirbaba), Yulaflı, Marmaracık ve Sağlık Mahallesi, 3 Temmuz Cuma günü Velimeşe (Karayolları – Deprem Konutları), Karamehmet, Bakırça, Ulaş, Kırkgöz ve Esenler Mahalleleri ile 4 Temmuz Cumartesi günü Pınarbaşı, Paşaköy, İğneler, Ahımehmet, Misinli ve Vakıflar Mahallelerinde karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılacak.

Ergene halkının sineksiz bir yaz geçirmesi için zaman gözetilmeksizin 24 saat kesintisiz ilaçlama yaptıklarını ve ilaçlama ekibinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Aşırı sıcaklara bağlı olarak artan sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı ilçemizin tüm mahallelerinde ilaçlama yapıyoruz. Önceliğimiz haşerelerin üreme kaynağı olan yerler. Yaz ayları boyunca sürecek olan çalışmalarımızla vatandaşlarımızın haşerelerden, sineklerden ve sinek vasıtasıyla bulaşan hastalıklardan uzak, rahat bir yaz geçirmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin çöp ve evsel atıklar olduğunu belirten Başkan Yüksel, vatandaşlara çöplerini ağzı kapalı poşetlerde hijyen şartlarına uygun bir şekilde çöp konteynerlerinin içine atmaları gerektiği uyarısında bulundu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR