Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMErgene Belediyesi Sıcak Yemek Yardımında Bulunmaya Devam Ediyor

Ergene Belediyesi Sıcak Yemek Yardımında Bulunmaya Devam Ediyor

Ergene Belediyesi pandemi döneminde evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek yardımında bulunmaya devam ediyor.

Ergene Belediyesi korona virüs salgını nedeniyle risk grubunda bulunup dışarıya çıkamayan 65 yaş ve üstü ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara üç çeşit sıcak yemek yardımında bulunuyor. Ergene Belediyesi aşçıları tarafından hijyenik ortamda hazırlanan yemekler paketlenip Belediye personelleri tarafından vatandaşların evlerine bırakılıyor.

Pandemi döneminde aralıksız bir şekilde sıcak yemek servisinde bulundukların belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 73 aileye toplamda 650 sefer sıcak yemek yardımında bulunduklarını belirtti. Başkan Yüksel, “Virüsle mücadele ettiğimiz bu zor günlerde İlçemizde virüs salgını nedeniyle risk grubunda bulunup dışarıya çıkamayan 65 yaş ve üstü ile ihtiyaç sahibi ailelerimizi bulundukları konumdan biraz olsun kurtarmak, huzurlu ve mutlu olmalarını sağlamak için imkanlarımız dahilinde sosyal belediyecilik anlayışımızla hareket etmekteyiz. Halkımızın sofralarına bir katkımız olması ve yüzlerinin gülmesi için çaba sarf ediyoruz. Amaç ve gayemiz, ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatarak bir nebze olsun mutlu olmalarını sağlamak ve yalnız olmadıklarını hissettirmektir” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR