Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMRASİM YÜKSEL MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAĞINI AÇIKLADI

RASİM YÜKSEL MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAĞINI AÇIKLADI

5 yıl Velimeşe’de belediye başkanlığı yaptıktan sonra Ergene ilçesinin kurucu belediye başkanı olarak seçilen ve ikinci dönemde de bu görevine devam eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ezberleri bozacak bir çıkışa imza atarak, “Tekirdağ’ın sesini milletvekili olarak duyuracağım, belediye başkanı olarak duyuramadım. Milletvekili adayı olacağım” dedi.

Ergene ilçesinde Ramazan geleneğini yaşatarak ilçenin tüm mahallelerinde kurulan Sevgi Sofralarında vatandaşlarla bir araya gelen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ramazanın geleneği paylaşma ve dayanışmayı Ergene ilçemizde her zaman her platformda yaşatıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki iftar programının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Yüksel dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bugün de iftar soframızı Cumhuriyet Mahallemizde kurduk diyen Başkan Yüksel, “Zaman zaman dile getiriyorum. Daha önce de söyledim, bu yaz Allah kısmet ederse çadırı burada kuracağız. 3 ay boyunca buradayım. Özellikle bu mahalledeyim. İmzaları da burada atacağım belediyeye gitmeyeceğim. Tabii zaman zaman giderim ama zamanımın çoğunu burada geçireceğim. Göreve geldiğimiz gibi Cumhuriyet Mahallemizde 50 bin metre kilit parke taş yaptık, akabinde yine devam ettik. Parklar, bahçeler yaptık. Yine Allah’ın izniyle bugüne kadar her zaman söylediğimiz gibi Ergene ilçemizde 200 kilometre yol inşa ettik, inşa etmeye de devam ediyoruz” dedi.

2022 yılına ilk 6 ay 6 proje ile başladıklarının altını çizen Başkan Yüksel, “Bunu da gerçekleştiriyoruz. 23 Nisan’da da tüm vatandaşlarımızı, tüm komşularımızı açılışımıza, iftarımıza bekliyoruz. Seyit Onbaşı Parkı’nı açtık, sevililer gününde Ergenemize güzel bir sosyal tesis büyükşehir ile beraber kazandırdık. Bunun mutluluğunu beraber yaşıyoruz. Vatandaşlarımız biliyorsunuz rahat bir şekilde göl restoranımıza gelip ucuz bir şekilde kahvaltısını yapabiliyor. Bunlar önemli şeyler. Benim için sosyal belediyecilikte önem verdiğim projelerden bir tanesidir bunlar. Yaşlılarımıza her gün 150 haneye sıcak yemek imkanımız var. Yine sağlık hizmetimiz tüm hızıyla devam ediyor. Kesintiye uğramadı. Bugüne kadar yaklaşık 6 bin hastamızı evinden aldık, tedavisini yaptırdık, tedavisini yaptırmaya devam ediyoruz. Bunlar vatandaş için güzel şeyler, güzel hizmetler” diye konuştu.

“Ergene’nin geleceği çalındı”

Ergene Belediyesi’nin Çorlu Belediyesi ve organize sanayi bölgesi ile yaşadığı sıkıntıların devam edip etmediği ile ilgili olarak sorulan soruya ise Başkan Yüksel, “Kanun koyucular sayesinde Ergene’nin geleceği çalındı mı, çalındı. Bizler üzerimize düşeni yaptık mı yaptık. Ama o mülkler ile ilgili olarak ben çok mücadelesini verdim. Velimeşe Mahallemizdeki 300 dönüm sanayi alanımız kanun koyucular sayesinde OSB’ye geçti. Yok pahasına geçti. 300 milyonluk yerimiz 20 milyona geçti. Tabii bizim için üzücü bir olay. Her zaman söylüyorum. İktidar partisi ben olsaydım bunlar olur muydu, olmazdı. Maalesef ki iktidardaki yöneticiler de bu işe seyirci kaldı mı kaldı. Zaman zaman eleştiri yapmayalım acaba kırılırlar mı darılırlar mı? Böyle bir şey bizim siyasi büyüklerimize saygımız sonsuz. A veya B önemli değil. Cumhurbaşkanımıza saygımız sonsuz. Maalesef ki bu konular çok önemli konulardı. Zaten Ergene ilçesi kurulurken mülklerimiz Çorlu Belediyesi’nde kaldı. Arsa fakiriyiz. Arsa üretmekte zorlanıyoruz. Bir de üstüne üstlük OSB’ye imza attık, niçin attık. OSB ucuz enerji kullandın ucuz doğalgaz kullansın diye imza verdik. Ama gelinen son noktada silahı bize çevirdiler. Elimizden yok pahasına mülklerimiz gitti” şeklinde konuştu.

Plastik OSB ile ilgili olarak da Başkan Yüksel ‘ne değişti’ sorusunu sorarak, “Tarım alanlarına sanayi tesisleri kurulmasına karşıydılar. 10 yıldan beri yapılmadı. Bugün neyin değiştiğini de çok merak ediyorum aslında. Ergene Belediyesi olarak tek itiraz eden belediyeyiz. Ankara’ya kadar gittik. ÇED’de mücadelemizi bizler verdik” dedi.

“Doğruları korkmadan konuşuyorum”

Doğruları konuşuyorum, net konuşuyorum ve korkmadan konuşuyorum diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Üzülüyorum. Afyon’a gidiyorum. Devasa statlar Trabzon’a gidiyoruz devasa statlar. Geçenlerde Manisa’ya gittim. Bizim gibi bir ilçede devasa statlar yapılıyor. Vergi veriyoruz, hakikatten vergi veriyoruz. Ben milletvekili olmaya karar verdim arkadaşlar. Ben milletvekili olacağım Tekirdağ’ın sesini milletvekili olarak duyuracağım, belediye başkanı olarak duyuramadım. Milletvekili adayı olacağım” diye konuştu.

“Türkiye’yi geziyorum, Türkiye’yi tahlil ediyorum”

Türkiye’yi gezerek tahlil ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Ben Türkiye’yi tahlil ediyorum. Türkiye’yi geziyorum. Çok net söylüyorum. Türkiye’yi geziyorum. Diyarbakır’a gidiyorum, insanlarla konuşuyorum, öğrencilerle konuşuyorum. İnsanları dinliyorum. Şanlıurfa’ya gidiyorum vatandaşla konuşuyorum. Mardin’e gidiyorum insanlarla görüşüyorum. Afyon’a gidiyorum öğrencilerle görüşüyorum. Türkiye’yi tahlil ediyorum. Diyarbakır’a hayran kaldım. Devlet yatırımı sonuna kadar var mı var. Bizim Afyon’dan ne eksiğimiz var” dedi.

“Hastane yapıyoruz yolumuz yok”

Hastane yapıyoruz yolumuz yok diyen Başkan Yüksel, “Merak ediyorum, uzayda mı yaşıyoruz. Hiç mi kimsenin sesi çıkmıyor, birileri çıksın doğruları konuşsunlar. Ben konuşuyorum. Cumhuriyet Mahallesi’ne hastane yapıyoruz vatandaşın gidecek yolu yok. Varsa söylesinler bu insanlar buraya yaya gidemeyecekler, nasıl gidecekler. Sinandede’ye gidecekler, oradan geri dönecekler hastaneye girecekler. Aklın yolu bir orada 10 tane parsel var. Kamu yararı vereceksin, Ergene Belediyesi’de planını yapacak 18 uygulayacak yolları açacağız bu kadar basit. Bu kadar basit işi zorlaştırıyorlar. Tarım İl Müdürlüğü zorlaştırıyor, yetkililer zorlaştırıyor. Neden zorlaştırıyorsunuz. Bu işi ben anlayamıyorum. Ondan sonra topu belediyeye atıyorlar. Belediye hiçbir şeye engel değil arkadaşlar belediye engellemiyor. Bizim görevimiz olmadığı halde hastaneye ulaşım yolunu biz yaptık. Her zaman biz sonuna kadar devletimizin yanındayız. Ama kurumlar da bizim yanımızda değiller, net söylüyorum” diye konuştu.

“Ergene Velimeşespor her zaman üvey evlat oldu”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın amatör ligde oynayan Tekirdağspor’un deplasman maçına gitmesine karşın profesyol liglerde Tekirdağ’ı temsil eden tek takım olan Ergene Velimeşespor’un iç saha maçlarında dahi hiçbir maçına gelmediği konusunun hatırlatılarak bu konudaki görüşünün sorulması üzerine ise Başkan Yüksel, “Ergene Belediyesi, Ergene Velimeşespor her zaman üvey evlat oldu mu oldu. Geçmiş dönemde BAL’da mücadele ederken Tekirdağspor’a 500 bin TL yardım yaptı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ergene’ye 150 bin lira yaptı. Bugün gelinen nokta nedir, bizler üzülüyor muyuz üzülüyoruz. Deplasmanlara gidiyoruz bürokrasinin bütün yetkilileri orada ama biz de maalesef ki yok. Futbolu da bırakıyorum. Elimi çekiyorum futboldan da tamamen bırakıyorum yani. Bu memlekette iyi bir şeye imza atmak günah. Hakikaten günah yani. Profesyonel takımımız olsun diyorlar, var kardeşim sahip çıkın. Benim gücüm bir yere kadar ben bir yere kadar götürebiliyorum. Daha farklı başarı gelsin neden üzülelim neden düşmemeye oynayalım. Ben şampiyonluğa oynamak istiyorum. Tekirdağspor’a 5 trilyon para toplantı Ergene Velimeşespor’a bir lira bir kuruş yok. Bugüne kadar kendi yağımızla kavrulduk, kavrulmaya devam ediyoruz ama futboldan da elimi ayağımı çekiyorum, bırakıyorum yürümeyecek yani. Böyle nereye kadar. Ben de diğer başkanlar gibi futbolu bırakıyorum. Basketbol, voleybola yöneleceğim. Çünkü yok yani destek yok. Bu işin içinden çıkamıyoruz. Hem profesyonel ligde takımımız olsun diyoruz amaç ne Ergene kimi temsil ediyor. Gittiğimiz yerlerde Tekirdağ’ı temsil ediyoruz herkes Tekirdağ diyor, biliyor. Afyon’da, Diyarbakır’da Van’da bize Ergenespor diye bağırmıyorlar Tekirdağ diye bağırıyorlar çünkü neden Tekirdağ’ı temsil ediyor bu takım. Ergene Velimeşespor bugüne kadar Tekirdağ’ı gururla temsil etti. Tekirdağ’ın ismini Türkiye’nin her tarafında Ergene Velimeşespor duyurdu mu duyurdu. Herkes kulağının üstüne yatmış, herkes gösteriş meraklısı. Bu işler gösterişle olmuyor. Doğruları söylüyorum. Her şey ortada. Görünen köy kılavuz istemiyor. Gerçekleri Türkiye konuşmalı Ergene gerçekleri konuşmalı, Tekirdağ gerçekleri konuşmalı. Arkadaşlarımı bazen konuşuyorlar. Bizler de konuşmak zorundayız. Ben illa Ergene’ye olsun istemiyorum. Süleymanpaşa’ya yapılsın. Tekirdağ’a 20 bin kişilik stadyum yapılsın. Ama lafta kalmasın. Bugünkü gücümüz yarın olmayacak. Bugün siyasi gücümüz var ama yarın o güç elimizde olmayacak. Olabilir belki daha da güçlü olabiliriz. Afyon’da 10 tane saha var. Trabzon’da 20 tane saha var. Kim yaptı, spor bakanlığı yaptı. Bizim neyimiz eksik. O yüzden milletvekili olmaya karar verdim. Milletvekili adayı olacağım” şeklinde konuştu.

Başkan Yüksel, “Amacımız idealimiz Ergene’ye bir çivi çakmak. Ergene Belediyesi olarak üzerimizi düşeni yaptık. Aynı platformda tabii ki hükümet yatırımlarını da Ergene’ye bekliyoruz. Hala Sosyal Güvenlik Kurumu bizim belediyemizin binasında hizmet veriyor. Ben üzülüyorum. Bu yapılamaz mı neden yapılamaz. Devasa binalar yaparım, yaptırım takipçisi olurum. İnşallah bekliyoruz” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR