Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMEPİLEPSİ HASTASINA BÜYÜK AYIP

EPİLEPSİ HASTASINA BÜYÜK AYIP

Kapaklı’da maddi durumu olmayan bir ailenin, faturaları ödeyemediği için doğal gaz saati söküldü. Epilepsi nöbetleri yüzünden işsiz olduğunu ve hiçbir fabrikanın kendisini işe almadığını söyleyen Nasuf Çalışkan, “Kirada oturuyorum, yetmiyor. Çalışmak istiyorum.” dedi.

2 çocuk babası Nasuf Çalışkan, epilepsi nöbetleri yüzünden bir süre önce işinden çıkarıldı. Hiçbir iş yerinin hastalığı nedeniyle kendisini çalıştırmadığını ileri süren Çalışkan, geçimini sağlayamadığını anlattı. Çalışkan, bir süre önce geçirdiği trafik kazası sebebiyle kol ve bacağına platin takıldığını, ayrıca epilepsi hastalığı ile mücadele ettiğini söyledi.

YARDIMLARLA GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

Yüzde 54 çalışma engeli de olduğu, eşi ve 2 çocuğu ile birlikte kirada oturduğunu belirten Çalışkan, bir süredir komşularının ve hayırseverlerin yardımı ile geçimini sağlamaya çalıştığını ifade etti.

“ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

Kendisine iş verilmesini isteyen Nasuf Çalışkan, “Fabrikaya gidiyorum, işe almıyorlar. Gözümde renk körlüğü de var. Kaymakamlıktan, belediyeden aylık 300-400 lira maddi yardım çıkıyor. Kirada oturuyorum, yetmiyor. Faturayı ödeyemediğim için doğalgaz saatimi söktüler. Çalışmak istiyorum bankalara borcum var” dedi.

Kaynak: Kapaklı Gazetesi

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR