Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMEKMEĞE BİR AYDA İKİNCİ ZAM!

EKMEĞE BİR AYDA İKİNCİ ZAM!

Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği’nin aldığı kararla 2 TL olan 200 gram ekmeğin gramı 210 grama çıkartılarak 2.5 TL olarak belirlendi.

Tekirdağ’da 1 Kasım’da 1.75 TL’den 2 TL’ye çıkan ekmek fiyatları aradan 1 ay geçmesinin ardından yüzde 25 zamlanarak 2.5 TL’ye çıktı. Karar bir hafta içerisinde yürürlüğe girecek.

“ÜÇ FIRINCI BATTI”

Zamla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, “Una gelen zamlar üzerine Tekirdağ’da ekmeğe zam yaptık. 2 TL olan 200 gram ekmeği 210 grama çıkartarak 2.5 TL yaptık. Bir hafta karar çıkar. Son zamanlarda un başta olmak üzere gelen zamlar fırıncılarımızı zam yapmaya zorladı. Tekirdağ’da 3 tane fırıncı gelen zamlardan dolayı batarak kepenk indirdi” dedi.

MALİYETLER İKİ KATINA ÇIKTI

Tekirdağ’da fırıncı esnafı ise, “Elektrik, su, doğal gaz derken yetişemiyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Dolar almış başını gitmiş. Biz de istemiyoruz zam yapmayı ama susamın fiyatı bundan bir buçuk ay önce 25 kilosu 400 liraydı. Şu an da 750 lira oldu. Önümüzdeki hafta daha da zamlanacak. Un fiyatlarında da sorun yaşıyoruz. Yağa gelen zam ortada. Esnaf ve vatandaşlar zor durumda. İnşallah bu sorunlar bir an önce son bulur” dediler.

ERTAN GENCE

 

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR