Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMDuruma İsyan Eden Mahalle Sakinleri Başkan Yüksel'e Seslendi

Duruma İsyan Eden Mahalle Sakinleri Başkan Yüksel’e Seslendi

Mahalle içlerinde yer alan halı sahalarda ki gürültü ve oyun oynayan vatandaşların yüksek sesle küfür etmeleri, mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Konut alanlarının içerisine halı saha gibi oyun alanlarının yapılmasının yanlış olduğunu belirten mahalleliler,  gece geç saatlerde yüksek ses ve edilen küfürlerden dolayı camlarını açamadıklarını ve balkonlarda ailecek oturamadıklarını kaydetti. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e seslenen vatandaşlar,  grup halinde oynanan ve gürültü kirliliğine neden olan alanların konut bölgelerinin dışına taşınmasını talep etti.

Süleymanpaşa ilçesinde ki Altınova, 100. Yıl mahallesi gibi konut alanlarının içerisinde yer alan halı sahalarda ki gürültü kirliliği mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istedi.

Gece yarısına kadar oynanan maçlarda, yüksek ses ve küfürler nedeniyle evlerinde duramadıklarını aktaran Altınova mahallesi sakinlerinden Murat Sezgin,  şehir planlamalarının özensiz olduğunu dile getirdi.

“GÜRÜLTÜDEN VE KÜFÜRLERDEN  EVLERDE DURULMUYOR”

Halı saha gibi grup şeklinde oyun oynanan alanların evlere yakın yapılmaması gerektiğini belirten Sezgin, “ Evinde hastası, çocuğu olan veya işten yorgun şekilde gelip, dinlenmek isteyen vatandaşlar resmen işkence yaşıyor.  Bu alanlar sosyalleşme ve stres atma açısından önemli fakat etrafında ki evlerde yaşayanlar ne olacak?  Ben normalde İstanbul’da yaşıyorum ve yaz aylarında kısa bir süreliğine buraya geliyorum.  Resmen geceleri özellikle kabusa dönüyor.  Pandemi süresince kapalıydı ve herkes çok rahattı şu an gece yarısına kadar gürültüden ve küfürlerden evlerde durulmuyor.  Camı, kapıyı kapatmak zorunda kalıyoruz ve bir geceliğe mahsus bir durum da değil.  15 kişi top oynayıp, stres atıyorlar tamam ama etrafa verdikleri zarar daha fazla. Bir an önce çözüm bulunmalı” dedi.

“CÜNEYT BAŞKAN SESİMİZİ DUYSUN “

100. Yıl mahallesinde ikamet eden ve  yetkililere seslenen  bir vatandaş; “Sosyal donatı alanlarının yapılması, insanların sosyalleşebileceği yerlerin olması çok güzel bir şey. Fakat; kalabalık oyunların oynandığı sahaları, evlerin yakınına yapmak ne kadar doğru?Şu belediyelerde, kurumlarda aklı başında bir kişi çalışmıyor mu? İnsan evinde huzur bulmak ister. Keyifle oturmak ailesi ile vakit geçirmek ister. Bizler bunları yaşayamıyoruz. İşe gideceğiz saat 12 olmadan önce yatmamız, uyumamız neredeyse imkansız. Evinde hastası olan da vardır, erken kalkıp işe gidecek olan da vardır. Gürültüyü bir kenara bırakalım;edilen küfürlerin haddi hesabı yok. Evimin balkonunda oturamıyorum. 6 yaşında ki kızım ‘baba ne diyorlar’ diye bana soruyor. Eşimle, kızımla evimde huzurla oturamıyorum. Birçok kişi de aynı dertten muzdarip. Benim evim 100. Yıl’da halı sahanın yakınında. Altınova’ya arkadaşıma geliyorum ve burada da aynı sıkıntı. Cüneyt başkan birçok şeyle ilgileniyor. Bizleri kırmayacağını düşünüyoruz ve bir an önce bu duruma el atmasını rica ediyoruz. Sevgili başkanımız kendilerini bu tarz yerlerde oturan vatandaşların yerine koyup, düşünürse ve çocuklarıyla evinde keyifle oturamamanın nasıl bir duygu olduğu yönünde empati kurar ve sesimizi duyarsa çok seviniriz” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZLA, EŞLERİMİZLE OTURAMIYORUZ”

Halı sahayı kullananların üslup açısından da sıkıntılı olduğunu aktaran emekli  bir mahalle sakini ise şunları kaydetti: “ Kimse oyun oynamasın demiyoruz. Ama bu kadar da olmaz. Bağrış, gürültü, küfür hepsi var. Çocuklarımızla, eşlerimizle oturamıyoruz. Çok terbiyesizce konuşuyorlar. Oyun sırasında hırslanabilirler, sevinebilirler ama bunun bedelini de bizler yaşamayalım.  Geçtiğimiz günlerde genç bir hanım çıkıp, bağırdı. ‘Düzgün konuşun aileler var’diye . Böyle olmaz. Yetkililer bir an önce çaresine bakmalı. ”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR