Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMDEVA Partisi Akaryakıt Zamlarını Pedal Çevirerek Protesto Etti

DEVA Partisi Akaryakıt Zamlarını Pedal Çevirerek Protesto Etti

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı, sürekli zamlanan akaryakıt fiyatlarını protesto etmek amacıyla, Süleymanpaşa ilçesinde bisiklet sürdü.

DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı etkinlikte, Akaryakıt fiyatlarının son zamlarda durdurulamaz yükselişi proteste edildi. Akaryakıt fiyatlarında ki yükseliş ile birlikte ulaşım için ayrılan bütçenin hane jhalkı giderlerinde ki payının büyümesine, tek başına bu maaliyetin bile refah seviyesini ciddi ölçüde düşürmesine ve her vatandaşın doğal ulaşım ihtiyacı lüks tüketim sınıfına yükseldiği belirtildi.

DOĞAL ULAŞIM İHTİYACI LÜKS OLMUŞTUR !

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi; ‘’ Akaryakıt fiyatlarının son zamanlarda durdurulamaz yükselişi devam ediyor. Bu yükseliş beraberinde, ulaşım için ayırılan bütçenin hane halkının giderlerindeki payının büyümesine, tek başına bu maliyetin bile refah seviyesini ciddi ölçüde düşürmesine ve her vatandaşın normal ulaşım ihtiyacının lüks tüketim sınıfına yükselmesine sebep oluyor. Bunun yanı sıra; fosil yakıt tüketimi ile hava kirliliğinin artarak iklim değişikliğinin belirgin bir hıza ulaştığının görülmesi her sorumluluk sahibi insanı olduğu gibi bizleri de kaygılandırmakta ve çözüm arayışına zorlamaktadır.’’ Şeklinde konuştu.

İKTİDARIN ZAMMI VARSA VATANDAŞIN YEŞİL PEDALI VAR

Süreklü artan akaryakıt fiyatlarını protesto etttiklerini belirten DEVA Partisi Tekirdağ İl Başkanı Hasan Berk Çebi; ‘’DEVA Partisi olarak; havayı kirletmeyen, yakıt gideri olmayan ve insan sağlığını koruyarak düzenli spor yapılmasına destek olacak, bisiklet kullanımının şehir içlerinde artması sağlayacak, bisiklet yolların artmasının önemli olduğunu savunuyoruz. Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın Politikaları Başkanlığı, Gençlik Politikaları Başkanlığı ile birlikte; “İktidarın Zammı Varsa, Yurttaşın Yeşil Pedalı Var” Diyor ve bütün vatandaşlarımızı daha yeşil bir gelecek için pedal çevirmeye davet ediyoruz.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR