DEĞİRMENALTINDA KAZA: 1 ÖLÜ « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

1 Ağustos 2022 - 05:50

DEĞİRMENALTINDA KAZA: 1 ÖLÜ

DEĞİRMENALTINDA KAZA: 1 ÖLÜ
Son Güncelleme :

14 Aralık 2019 - 11:07

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde otomobilin çarptığı 16 yaşındaki motorsiklet sürücü genç hayatını kaybetti. Ölen gencin ehliyetinin bulunmadığı kaydedildi.

Edinilen bilgiye kaza gece saatlerinde Değirmenaltı Mahallesi üniversite ışıklarda meydana geldi. İddialara göre Sürücü Mesut Ö. idaresindeki 34 HN 4563 plakalı otomobili ile Köseilyas köyü yolu üzerinde sağ şerit üzerinden Üniversite caddesi İstikametine dönüş yaptığı esnada Sürücü ehliyeti bulunmayan 16 yaşındaki Bedir Eren Konukçu’nun idaresindeki motorsikletini ön ve sağ yağ kısımları ile 34HN4563 plakalı otomobilin şöför mahali kapısına çarpması ile motorsikleti ile savrularak orta refüje çarptı.

Ağır yaralanan 16 yaşındaki genç yakındaki üniversite hastanesine kaldırıldı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay yerinde yapılan incelemede gencin başında kask olduğu fakat kaza esnasında kaskın kelepçesi takılmadığı için başından fırladığı saptandı.

Sürücü ise polis tarafından gözaltına alındı. Ölen gencin ailesinin Amerika’da olduğu kaza haberinden sonra yola çıktığı öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.