Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMDEĞİRMENALTI’NA COVİD-19 DARBESİ!

DEĞİRMENALTI’NA COVİD-19 DARBESİ!

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Tekirdağ’da en çok  öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı Değirmenaltı mahallesini etkiledi.

FİYATLAR DÜŞÜYOR DÜKKANLAR BOŞ

Koronavirüsle birlikte uzaktan eğitimin zorunlu bir hal alması Değirmenaltı mahallesinde hem emlak piyasasını hem de ticari hayatı olumsuz etkiledi. Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte Değirmenaltı mahallesinde ev kiraları yüzde 30’a varan oranda geriledi. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolup taşan kafe ve restoranlar kepenk indirmeye başlarken fiyatlar yarı yarıya indi. Ayrıca Değirmenaltı mahallesinde bulunan öğrenci yurtları ve ikinci el mobilyacılara kadar birçok sektör zor günler geçiriyor. Esnaf dört gözle salgının bitmesini ve öğrencilerin okula dönmesini bekliyor.

TİCARİ HAYAT RESMEN DURDU

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Emlakçı Serdar Gizli, “Öğrenciler olmadığından dolayı ev ve işyerleri konusunda yarı yarıya düşüş var.  Fiyatlar konusunda ise eşyalı evler 1500 TL’den 1200’e geriledi. Boş ev ise 1200 TL’den 900 – 1000 TL arası değişkenlik gösteriyor. İçinde oturanlara ise mal sahipleri esneklik gösteriyor çıkmasınlar diye. Dükkanlar konusunda ise fiyatlar yarı fiyatına düştü. Anlaşmaları genelde 1 yıl yarı fiyat üzerinden daha sonra şartları tekrar görüşmek üzere yapılıyor. Problemler var. 1 haftada en az 10 tane boş daire gelmiştir. Öğrenci yurtlarında da sıkıntı büyük. Onlarla da görüşüyoruz. 60 kişilik yurtta şuan 2,3 kişi kalıyor. Allah herkesin yardımcısı olsun” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR