Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelCÜNEYT YÜKSEL'İN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

CÜNEYT YÜKSEL’İN ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ

AK Parti Tekirdağ Teşkilatlarında, büyükşehir adayının açıklanmasının ardından nefesler tutulmuş, tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biraz sabredeceksiniz” dediği İstanbul adayıyla birlikte ilçe adaylarının da ilan edileceği tarihe çevrilmişti. İl Başkanı Cüneyt Yüksel’den boşalan koltuğa Teşkilat Başkanı Mülahim Kuru’nun vekalet ettiği bu süreçte, yine Cüneyt Yüksel’in ekibinde yer alan 4 ismin, İl Başkanı Aday Adayı olarak Ankara’ya çağırılması heyecan yaratmıştı. Beklenen haber bugün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat görüştüğü aday adayları arasından Mülahim Kuru, AK Parti’nin İl Başkanı olarak görev yapmak üzere görevlendirildi. Ankara’ya çağırılan isimlerin tamamının Yüksel’in ekibinden olması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “teşkilat çalışmalarından her daim memnuniyet duyduğu” Yüksel’in güven tazelemesi olarak yorumlandı. İl Başkanlığı görevinin, Cüneyt Yüksel’in başkanlığı döneminde teşkilat başkanlığı yürüten isme, yani Mülahim Kuru’ya tevdi edilmesi ise “Vakit Tamam! Cüneyt Yüksel’le yola devam” şeklinde konuşulmaya başlandı.

AK Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre, genel merkezin uzun süredir teşkilat çalışmalarını yakinen takip ettiği Tekirdağ teşkilatlarında, İl Başkanı Cüneyt Yüksel’in ‘Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı’ olmak üzere genel merkezin izniyle istifa etmesi üzerine bu göreve, Mülahim Kuru vekaleten atandı.

Yüksel’in istifasından bir kaç hafta sonra dün Yüksel’in ekibinden Mülahim Kuru, Gökhan Saygı, Atamer Örü ve Beste Emre Güngör, il başkanlığı mülakatı için, genel merkez tarafından Ankara’ya davet edildi.
Mülakat için belirlenen saat 15:00 olarak bildirilmesine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle bugün saat 11:00’e ertelendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü programında yer almasına rağmen mülakatı aceleye getirmeyerek bugüne bırakması, yerel seçimlere kaptanlık edecek ismin belirlenmesine ve Tekirdağ’a verdiği önemi gösterdi.
Bugün yapılan mülakatta, Cüneyt Yüksel’in istifası sırasında görevini teslim ettiği ismi, Cumhurbaşkanı Erdoğan da onayladı. Mülahim Kuru’nun il başkanlığı koltuğuna oturmasıyla birlikte gözler yeniden Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak açıklanacak isme çevrildi.
Ankara kulislerinden gelen bilgiye göre, Cüneyt Yüksel’in belediye başkan adaylığına kesin gözü ile bakılıyor şeklinde yorumlanıyor. Akşam saatlerinde gelen bilgi üzerine ulaştığımız Cüneyt Yüksel, “Şehrimiz ve şahsımızın hakkında hayırlısı neyse o olsun. Kutlu davamızın kutlu bir vazifesi olarak adlettiğimiz bu görevimizin şahsıma verilmesinden büyük onur ve gurur duyarım; ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Tüm dava arkadaşlarımız ve saygıdeğer kamuoyu ile birlikte bizler de bekliyoruz.” diye konuştu.
Yüksel, “İsminizin açıklanması halinde ne yapacaksınız?” şeklindeki sorumuzu ise; “Böyle bir müjde almamız halinde (Ya Allah Bismillah!) diyerek kolları sıvayacağız. Vatandaşlarımızla bir arada olacağız, projelerimizi anlatacağız. Yol haritamız belli. Her şeyimiz hazır. Takdir önce Yüce Allah’ın, sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın, partimizin değerli yöneticileri ve sonra da Aziz vatandaşlarımızın olacaktır. Mevla’m neylerse güzel eyler.” şeklinde cevapladı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR