Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelCÜNEYT YÜKSEL İLK PROJESİNİ AÇIKLADI

CÜNEYT YÜKSEL İLK PROJESİNİ AÇIKLADI

AK Parti teşkilatlarında ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması beklenirken, AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan A.Adayı Cüneyt Yüksel ilk projesini açıkladı.

Süleymanpaşa’da belediye başkan adaylığına kesin gözüyle bakılan Cüneyt Yüksel’in açıkladığı ilk proje, kırsal kesimde yaşayan üreticinin ve seçmenlerin yüzünü güldürdü.

Yüksel, belediye başkanı seçilmesi halinde Süleymanpaşa ilçesine bağlı 59 kırsal mahallede yaşayan üreticinin sütlerinin belediye tarafından toplanarak, vatandaşların kapısına teslim edileceğini belirtti.
Yüksel, kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşılan projeyle ilgili ilk açıklamayı yaptı.
“Önümüzdeki günlerde kırsal mahallelerimizdeki çiftçilerimize hangi konularda ve nasıl destek olacağımıza dair daha detaylı şekilde projelerimizi anlatacağız” diyen Yüksel, konuyla ilgili şunları söyledi: “Söz konusu projemizle ilgili kısaca şunları söyleyebilirim. İlçemiz sınırlarında büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve süt üretimi yapan irili ufaklı çok sayıda işletmemiz mevcut. Biz belediye başkan adayı olur ve daha sonra belediye başkanı seçilirsek, özellikle hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçilerimize yem konusunda destek olmakla birlikte, ürettikleri sütün bir kısmını piyasa bedelinini üzerinde bir rakama satın alarak, paketleme ve reklam maliyeti olmadan, piyasada satılan paketli sütlerin en az %25 oranında altında bir fiyata vatandaşımıza teslim edeceğiz. Bu sayede hem üreticimiz hem tüketicimiz kazanacak. Üretimize ekonomik anlamda destek sağlarken, tükecilerimiz de evlerinde sağlıklı ve kaliteli sütü ucuza tüketecek.”
Yüksel, söz konusu projenin bir çok etabı olduğuna dikkat çekerek, aday olması halinde projenin tüm detaylarını anlatacağını söyledi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR