Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCÜNEYT YÜKSEL; “DİKTATÖRÜN AĞABABASI KADİR ALBAYRAK’TIR”

CÜNEYT YÜKSEL; “DİKTATÖRÜN AĞABABASI KADİR ALBAYRAK’TIR”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı 11 ilçe belediye başkanını birbirine düşürmeye çalışmak ve diktatörlükle suçladı.

“KADİR ALBAYRAK MECLİSİ YOK SAYIYOR”

Büyükşehir Meclisi başlamadan meclis üyeleri dışındakilerin dışarı çıkarılmasıyla ilgili soruya cevap veren Cüneyt Yüksel, “İçeride ki konular özel. Herkesin çıkartıldığı ve içeride kalsın denilen konuyu anlatmam doğru değil. Ama Kadir Başkanın içindeki sıkıntıları döktüğü bizim de cevap verdiğimiz bir konu oldu. Bunu benim anlatmam doğru olmaz. Sadece benimle sıkıntı değil. Bütün grupla Kadir Başkanın bir sorunu var. Sorun şu. Kadir Başkan meclisteki 60 kişiye siz hiçbir şey bilmiyorsunuz. Her şeyi ben biliyorum diyor. Sorun burada. Kadir Albayrak’ın ne yapmak istediğini ben anlamıyorum. Artık Kadir ağabeyiniz de yok diyor. Kızmış. Ya arkadaş gerçekler acı. Bir şehir de biri sorun var diyorsa bu AK Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi sorun var diyorsa Kadir Başkan ne sorun var demesi gerekirken ‘Hayır kardeşim sorun yok. Siz sorunlusunuz diyorsa Buradaki seçilmiş 60 kişiyi yok saymaktır” dedi.

“DİKTATÖRÜN AĞA BABASI KADİR ALBAYRAK’TIR”

Büyükşehir Belediyesi’nin Park Bahçeler Daire Başkanlığı ile ilgili önergeye 11 ilçe Belediye Başkanının red vermesini yorumlayan Cüneyt Yüksel, “Asıl mesele bu. 11 tane belediye başkanı siz bu işi bilmiyorsunuz. Seçilmiş meclis üyeleri siz bu işi bilmiyorsunuz. Sadece ben biliyorum. Park Bahçeleri kapatıyorum. 11 belediye başkanı da diyor ki Hayır Park Bahçeleri kapatamazsın. Hatta daha güçlü bütçeyle yapmalısın ki, şehrin yeşil alan yükünü ortadan kaldırasın. Ama sen diyorsun ki kapatalım. X bir daire başkanlığının altına verelim diyorsun. Birisi bir şey söylüyor. Ona inanıyor. Hani diyorlar ya diktatör. İnanın diyorum. Diktatörün ağa babası Kadir Albayraktır. Bir işte bir yanlışlık varsa ya oturalım demez mi bir insan. Çorlu, Çerkezköy, Süleymanpaşa Belediyesi TESKİ’de problem var diyor. Bir kerede gelin demiyor. Bunu demezsen sadece oraya atadığın kişinin ağzına bakarsan bu sorunlar çözülmez. Bütün Büyükşehir meclisi red veriyor. Kadir Albayrak çıkıyor evet diyor. Böyle bir şey olabilir mi?

“İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINI BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYOR”

İlçe Belediye Başkanlarını birbirine düşürmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Cüneyt Yüksel, “Biz kavgasız, gürültüsüz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. AK Parti, CHP diye ayırmıyorum. Ama Kadir Başkan Vahap Akay ile kavga edelim. Ahmet Sarıkurt ile kavga edelim. Böyle bir ortam yaratayım. Ben iyi olayım mantığı ile gidiyormuş gibi gelmeye başladı. Ahmet Sarıkurt’u yollardan dolayı ulusa taşıdılar. Ahmet Sarıkurt’un gram günahı yok. TESKİ kazmış vatandaşın biri de beton dökmüş. Bu da ulusula düştü. Ahmet Sarıkurt’un ne sorunu var. Şehrin sorunlarını neden dinlemiyorsun Kadir Başkan. Şimdi Cumhur İttifakının bütün dosyalarına içeride red veriyor. Böyle bir şey olabilir mi? Niye red veriyorsun. Ben sana kızdım, küstüm, oynamıyorum. Böyle bir hakkın yok. 70 yaşındaki bir büyüğümüz bize ağabeylik, babalık yapacağına, ilçe belediye başkanlarını birbirine düşürmek için hamle yapıyor. Ben bunu anlamıyorum. Ama ben bu gaza gelmeyeceğim. Diğer CHP’li belediye Başkanlarımızda bu gaza gelmeyecek. Çünkü doğru bir. Böyle bir şey olamaz. Yazık” ifadelerine yer verdi.

ALBAYRAK; “BİR DAHA Kİ AYA ÇÖZERİZ”

Büyükşehir Belediye Meclisi sonrası soruları cevaplayan Kadir Albayrak, Meclis üyeleri dışındaki herkesin dışarı çıkartılmasıyla ilgili soruya “Büyükşehir Belediye meclisimiz ile görüştüğümüz özel konulardı” dedi. Park Bahçeler Daire Başkanlığı ile ilgili ise Albayrak, “Meclis üyelerinin farklı bir görüşleri var. Bir dahaki aya çözeriz” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR