Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelCUMHURİYET MEYDANINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR!

CUMHURİYET MEYDANINDA ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR!

‘Meydanı görünce kendimden utanıyorum’ diyerek Cumhuriyet Meydanının bakımsızlığından dert yanan Cüneyt Yüksel yakın zamanda Cumhuriyet Meydanının güzelleşmesi için çalışmalara başlayacağının müjdesini verdi.

“ŞEHRE İNSANLAR GELİRKEN BEN UTANIYORUM”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Kadir Başkanı ne zaman görsem söylüyorum. Yaz geliyor Cumhuriyet Meydanını bir toparlayalım. Senden habersiz bir şey yaparsam ayıp olur diyorum. Ördeklidere caddesi istikameti çok kötü. Kaldırımları eski halde. Hüseyin Pehlivan heykelinin bulunduğu arka taraf çok kötü. Elektrik direkleri paslanmış durumda. Şehre insanlar gelirken ben utanıyorum. Cumhuriyet meydanından Hükümet caddesine çıkarken eski binalar yıkıldı. Mezbelelik içerisinde. Ben bu şehrin Belediye Başkanı olarak bu manzaraları gördükçe kendimden utanıyorum. Valilik önündeki taşlara, kaldırımlara bakıyorum hepsi sekizgen hale gelmiş” diye açıklama yapmıştı.

“ŞEHRE YAKIŞAN BİR MEYDAN OLACAK”

Bu açıklamanın üzerinden 24 saat geçmeden Başkan Cüneyt Yüksel, Fen İşleri ekipleriyle birlikte Cumhuriyet Meydanında incelemelerde bulundu. Başkan Yüksel, “Şehrimizdeki bulvar yolunun çarşıya bağlandığı Cumhuriyet Meydanı’nda bir dizi çalışma yapacağız. Yaya kaldırımı, bordür yenileme ve çevre düzenlemesiyle yeni bir görünüm kazandırmayı hedeflediğimiz bölgede incelemelerde bulunarak, yapacağımız çalışmaları planladık. Önümüzdeki günlerde başlayacağımız yapım işini kısa sürede tamamlayarak, Süleymanpaşa’mızın Avrupa karayolu bağlantılı meydanına, şehrimize yakışan bir çehre kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR