Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCUMHURİYET COŞKUSU YAĞMUR TANIMADI

CUMHURİYET COŞKUSU YAĞMUR TANIMADI

Cumhuriyetin 97’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ’da tören düzenlendi. Yağmur altında yapılan Cumhuriyet Kutlama programında Vali Aziz Yıldırım tebrikleri kabul etti.

Valilik binası önünde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Tekirdağ milletvekillerinin kutlama mesajı gönderdiği program, yağmur altında düzenlendi.

“TÜRKİYE’DE YAŞAYAN HERKES HÜR VE EŞİTTİR”

Yağmur altında ve pandemi şartları doğrultusunda Cumhuriyetin 97. yıl dönümünü kutladıklarını söyleyen Vali Aziz Yıldırım, “Olumsuzluklara rağmen törende olmanın Cumhuriyete verilen değeri ifade ettiğini bildiren Yıldırım, “29 Ekim 1923 Türk milletinin yüksek karakterinin tecelli ettiği cumhuriyet idare şeklinin TBMM tarafından kabul edildiği tarihtir. Cumhuriyet yönetiminde milletin bütün bireyleri yönetime katılmaktadır. Çünkü bu yönetimde herkes eşit haklara sahiptir. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet milletin kendisidir. Cumhuriyetimizin temel hedefi görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür ve eşittir. Cumhuriyetimizi 97. yılında milletimizin sahip olduğu vatan, millet ve bayrak sevgisi insan haklarına saygı ve adalet gibi köklü devlet gelenekleri ve her geçen gün güçlene ekonomisi ve insan kaynakları, teknolojik yenilikleri sürekli özümseyen ve adapte olan sanayi alt yapısı, bilimsel düşüncenin sürekli geliştiği akademik kurumları ve dosta güven düşmana korku veren milli ordusuyla geleceğe güvenle bakmaktadır.” Dedi.

Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR