Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCUMHUR İTTİFAKI YÜCEER'İ TOPA TUTTU

CUMHUR İTTİFAKI YÜCEER’İ TOPA TUTTU

CUMHUR İTTİFAK’I YÜCEER’İ TOPA TUTTU

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in sosyal medya hesabından HDP ile ilgili yaptığı paylaşıma sert tepki gösterdi. Yücel, “Geçmişte cezaevlerinde yasadışı sol terör örgütü militanlarını ziyaretleri ile ünlü olan milletin sözde vekili Candan Yüceer hanımefendi de bu üzüntüsünü sosyal medya paylaşımları ile dile getirmiştir” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, sosyal medya hesabından tutuklanan HDP’lilerle ilgili bir haber linki paylaşarak, “Sandıkla alamadıkları belediyeleri kayyumla gasp ediyorlar. Kişisel hırsları uğruna demokrasimizi dinamitliyorlar.  Bu darbeci zihniyetin sonunu, her şeye rağmen demokrasi ve adalet talep eden, otoriter-biatçı zihniyeti ve onun getirdiği sefaleti reddeden milyonlar getirecek.” Diye paylaşım yaptı.

“ATATÜRK’ÜN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTILAR”

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda 6-7 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen Kobani olayları ile irtibatlı tutuklamalar yapıldı. Emirleri Kandil’den alan ve terör örgütünün siyasi uzantısı olan mazbatalı teröristler ile Kars’ın HDP’li belediye başkanı tutuklandı. 6-7 Ekim olaylarında İŞİD’i bahane ederek ülkemizde iç karışıklığa neden olmak isteyen örgüt mensupları çeşitli gösteriler ve saldırılar düzenlemişlerdir. Yaşanan olaylarda 35 şehrimizde planlı bir isyan kalkışması olmuş gösteriler ve yürüyüşler düzenlenmiş, binalar ateşe verilmiş ve devlet kurumları yağmalanmıştır. Mazbata sahibi bölücülerde onlara destek olmaya çalışmışlardır. 2 polisimiz şehit olmuş, 31 kişi hayatını kaybetmiş, 221 vatandaşımız ve 139 polisimiz yaralanmıştır. Emirleri Kandil Dağından alan terör destekçileri o günlerde isyan kalkışması yapanlardan kahramanca söz etmişlerdir. Cumhur İttifakının kurulmasıyla gücüne güç katan devletimiz; FETÖ ve diğer terör örgütleri ile mücadelesinin sürdüğü bu günlerde 6-7 Ekim olaylarına karışanlara yapmış olduğu operasyonlar ve tutuklamalara mazbatalı teröristlerin yerlerine kayyum atamaları ile devam etmektedir.

Bu operasyonlar, tutuklamalar ve kayyum atamaları teröristleri üzdüğü kadar; destekçilerini, emir erlerini ve ittifak ortaklarını da üzmüştür. Geçmişte cezaevlerinde yasadışı sol terör örgütü militanlarını ziyaretleri ile ünlü olan milletin sözde vekili Candan Yüceer hanımefendi de bu üzüntüsünü sosyal medya paylaşımları ile dile getirmiştir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden uzaklaşmış, ne milliyetçilik, ne devletçilik, ne cumhuriyetçilik ne de halkçılık ile bir bağı kalmamış olan CHP’nin vekili hanımefendinin görüşleri CHP’nin ve ittifak ortaklarının nasıl bir tutum ve davranış ile faaliyet gösterdiklerinin belirtisidir.

6-7 Ekim olaylarında şehit ve gazi olan güvenlik güçlerimiz için bu kadar üzülmeyen ve tepki göstermeyenler sıra terörist ve terör destekçilerine gelince vakit kaybetmeden görüşlerini ortaya koymuşlardır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’tan tarihe ve geleceğe ışık tutan şu öğüdünü bir kez daha hatırlatmak isteriz; “Efendiler, sırası gelmişken aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanında ki, vicdanında ki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden biran geri kalmasın”.

Vekili olduğu milletin bağrında 57. Alayın ve binlerce şehidin ateşinin olduğunu unutanlar “bahane ettikleri sandıkta” milletin tokadı ile kendilerine geleceklerdir.

“TEKİRDAĞLILARIN VİCDANINA BIRAKIYORUM”

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin’de Candan Yüceer’i sert eleştirdi, “Sevgili hemşehrilerimiz bu paylaşımı bölgemizi Mecliste temsil eden bir Milletvekilimiz yapıyor. Ne acı bir durumdur ki gerek bölgemizden ve gerekse Ülkemizin bir çok fidanın hayatının sönmesine sebep olan bir terör örgütünün uzantılarının savunuculuğunu bu yörenin bir temsilcisinin yapmasını milletimizin ve bölge insanımızın vicdanına bırakıyorum. Yazık hemde çok yazık” Dedi.

ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR