Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMCorona İle Mücadelede Türkiye’ye Örnek Oldu !

Corona İle Mücadelede Türkiye’ye Örnek Oldu !

Dünya’nın mücadele ettiği Corona (Covid-19) Virüsü ile mücadelede Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.

Bir anda Dünya’nın gündeminde olan ve Bir çok Ülke’de tehlike yaratan Corona (Covid-19) Virüsü Türkiye’de de görülmesinin ardından Süleymanpaşa Belediyesi ilçe sınırları içerisinde etkili bir mücadeleye başladı. Sağlık Bakanı Dr. Fahretti Koca Tarafından Virüsün Türkiye’de olduğunu açıkladığı günden bu yana etkin bir şekilde ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi Türkiye’ye örnek oluyor.

OKULLAR VE ÇOCUK PARKLARI DEZENFEKTE EDİLDİ !

Corona ile mücadele kapsamında 16 Mart günü okulların 3 hafta ara vermesinden sonra Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, ilçe sınırları içerisinde ki neredeyse tüm okulları dezenfekte etti. Ayrıca ilçe sınırı içerisinde bulunan çocuk parkları da ekipler tarafından düzenli aralıklarla Corona(Covid-19) Virüsü için dezenfekte ediliyor.

CAMİLER VE CADDELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ülkemizde vaka sayısının artmasının ardından önlemleri daha da arttıran Süleymanpaşa Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ara sokaklar, Hükümet Caddesi ve pazarların kurulduğu bölgelerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Corona ile etkin bir şekilde mücadele eden Süleymanpaşa Belediyesi Camiler, Resmi Kurumlar ile birlikte dezenfekte edilmedik yer bırakmadı.

EVİNDE KAL SÜLEYMANPAŞA!

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel; ” Corona Virüsü ile mücadelemizi etkin bir şekilde sürdürüyoruz. İlçemiz sınırlarında  yaşayan her vatandaşımızın hayatı bizim için çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle virüs ile mücadelemizi arttırarak sürdürüyoruz. İlk günlerde vatandaşlarımıza Virüs’ten nasıl korunacakları ile ilgili bilgilendirici bir broşür çalışması yaptık. Bu süreçte’de Süleymanpaşamızda yaşayan vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum. Corona Virüsü ile ilgili hükumetimizin aldığı kararlara riayet edelim. Çok önemli işleriniz olmadığı sürece evimizde kalmaya ve hijyen şartlarına özen göstermeye gayret edelim.” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR