Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMÇÖPTEN MİLYONLAR ÇIKARTACAK!

ÇÖPTEN MİLYONLAR ÇIKARTACAK!

Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi olarak ‘Sıfır Atık’ çalışmaları kapsamında organik atıklar için kompost sisteminin ardından, ‘kırım makinasını’ da hizmete girdiğini duyurdu.

Süleymanpaşa Belediyesi  geri dönüşüm ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Doğada uzun süre çözünmeyen ve ayrıştırılmadan doğaya atılan atıkları geri dönüşüme kazandırmaya çalışıyor. Süleymanpaşanın çöpünden yıllık 3 milyon TL kazanmayı hedefleyen Süleymanpaşa Belediyesi enerji tasarrufu yapmak için çaba gösteriyor.

YÜKSEL; “SIFIR ATIK SİSTEMİNİ KURDUK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak, ‘Sıfır Atık’ çalışmaları kapsamında organik atıklar için kurduğumuz kompost sisteminin ardından, belediyemize kazandırdığımız ‘kırım makinasını’ da hizmete soktuk. Bu makineyle eski eşyaları kırıp bunları küçük maddeler halinde ayırıyoruz. Daha sonra bunu gerek enerjide gerek geri dönüşüm de kullanacağı bir sistem. Bunun yanı sıra sıfır atık sistemini de kurduk. Çevre Bakanlığımız ile yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Süleymanpaşa’da sıfır atık olacak. Eğer ki hesaplarımız tutarsa yıllık 3 milyon TL bir gelir elde etmek istiyoruz. Doğada uzun yıllar çözünmeyen ve ayrıştırılmadan doğaya atılan atıkların geri dönüşümünü hedeflediğimiz proje sayesinde, yıllık 3 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlayacağız. Allah’ın izniyle bunu da başaracağız. Sistem yavaş yavaş işlemeye başladı. Nerede eksik var bunları tespit ediyoruz. Bu konuda bizi yalnız bırakmayan Meclis Başkanımız, Çevre Bakanımız ve Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. İnşallah sıfır atıklı bir Süleymanpaşa olacak diyorum” dedi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR